szerző:
HavariaPress
Tetszett a cikk?

Immár három hete megszüntették annak a cselgáncsozó olimpikonnak a házi őrizetét, akit a rendőrség eredetileg azzal gyanúsított, hogy csőbombákkal akarta megzavarni az ünnepi megemlékezéseket tavaly október 23-án - értesült a HavariaPress.

Mint emlékezetes, Tölgyesi Krisztiánt a Nyugati téren fogták el a rendőrök a nemzeti ünnepen, miután az autójában robbanószerkezeteket találtak a Nemzeti Nyomozó Iroda jelzései alapján. A hatóságok akkor elrendelték a sportoló előzetes letartóztatását is, ám már november legelső napjaiban kiengedték és házi őrizetbe helyezték. Karácsony előtt két nappal pedig a házi őrizetet is megszüntette a bíróság, lakhelyelhagyásra enyhítve az olimpikonnal szemben elrendelt kényszerintézkedést. Bár eredetileg felmerült, hogy Tölgyesi Krisztiánt terrorcselekmény előkészületével is meggyanúsíthatják, végül csak robbanóanyaggal vagy robbantószerrel való visszaélés miatt indult eljárás a sportoló ellen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Rendőröket robbantottak volna Tölgyesi bombájával?

Tölgyesi Krisztián exolimpikon gépkocsija a Népszabadság rendőrségi forrásai szerint október 23-án guruló bombaraktárként követte a szélsőségeseket. Terveik szerint a rendőrök mögött robbantak volna a pokolgépek - írja a lap.

hvg.hu Itthon

Cselgáncsozó a Nyugatinál lekapcsolt csőbombás férfi

Tölgyesi Krisztián, ismert cselgáncsozó az a férfi, akinek az autójában október 23-án bombákat találtak a rendőrök – tudta meg a hvg.hu. Tölgyesi a sydneyi olimpiai magyar csapat tagjaként a 81 kg-osok súlycsoportjában indult, helyezést nem ért el.

MTI Itthon

Házi őrizetben a gyújtóbombás cselgáncsozó

Előzetes letartóztatásból házi őrizetbe helyezte a bíróság Tölgyesi Krisztiánt, akinek az autójában három, időzítővel ellátott benzines gyújtóbombát találtak október 23-án a rendőrök a fővárosban - mondta Bartha László, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) szóvivője szerdán.