szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Katonai Biztonsági Hivatalnál (KBH) is vizsgálatot sürget Gulyás József SZDSZ-es képviselő, a nemzetbiztonsági bizottság tagja a romagyilkosságok körüli anomáliák ügyében - olvasható a hétfői Népszavában.

A képviselő szerint a KBH nem adott korrekt tájékoztatást az egyik gyanúsított, Cs. István korábbi katona, koszovói békefenntartó személyéről. A lap úgy tudja, a bizottság múlt heti ülésén a KBH vezetője cáfolta, hogy titkos kapcsolatként használták volna fel Cs.-t, illetve hogy "további foglalkoztatásra" felajánlották volna őt a polgári elhárításnak. Gulyás szerint a KBH ma is titkolózik. Ha a képviselő gyanúja bebizonyosodik, kiderülhet, hogy a romagyilkosságok ügyében nem elsősorban a Nemzetbiztonsági Hivatalnál történt mulasztás, hanem a katonai titkosszolgálat tevékenysége hátráltathatta komolyan a felderítést. Egy KBH-s informátor a lapnak azt mondta, a kérdések nem voltak pontosak, nekik pedig nem dolguk kitalálni, ki mire kíváncsi.

A lap forrásai szerint az is elképzelhető, hogy a Magyar Gárda vagy éppen a Magyarok Nyilai kapcsán is hasonlóan "tartózkodó" álláspontot képviselhetett a KBH, azaz jóval többet tudhatott e szervezetekről, mint amennyit a nyomozás kapcsán az illetékes szervekkel akár közvetlenül, akár a Terrorellenes Koordinációs Bizottság révén közvetve megosztott. Annak ellenére, hogy utóbbiban teljes értékű együttműködésre kötelezettek az érintett testületek - olvasható a lapban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Ficsor: nem volt beszervezett ügynök a halálbrigádban

Nem szüntették meg a romagyilkosságok egyik feltételezett elkövetőjének megfigyelését a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok, amikor fegyverbeszerzésbe kezdett. Ficsor Ádám, a területet irányító tárca nélküli miniszter a szerdai Nap-keltében ezzel cáfolta a korábban a sajtóban ezzel kapcsolatban megjelent információkat.

MTI Itthon

Romagyilkosságok: hibáztak az NBH-nál

A nemzetbiztonsági szolgálatoknak fontos szerepük volt az elkövetők felderítésében, de a Nemzetbiztonsági Hivatalnál (NBH) követtek el olyan hibákat, amelyek nélkül hamarabb felmerülhetett volna a gyanúsítottak neve - ismertette a romagyilkosságok feltételezett elkövetőinek elfogása után általa elrendelt vizsgálat összefoglalóját Ficsor Ádám.

MTI Itthon

Hazugságvizsgálattal keresnék az NBH-s szivárogtatókat

Befejeződött a Nemzetbiztonsági Hivatal belső vizsgálata az internetre felkerült, a romaügy gyanúsítottjairól szóló állítólagos dokumentum ügyében. A Népszava úgy tudja, hogy a vizsgálat eredményeit jelenleg a titkosszolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter, illetve a Nemzetbiztonsági Iroda elemzi. A szivárogtató(ka)t állítólag hazugságvizsgálóval akarjak megtalálni.

Itthon

Nem tűnik hitelesnek a neten keringő "NBH-s dokumentum"

Az internetre feltöltött, azóta keringő, egyesek által Nemzetbiztonsági Hivatalnak (NBH) tulajdonított dokumentum szerint a romagyilkosságok egyik feltételezett elkövetőjét már korábban is figyelték a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok. Az iromány a gyilkosságok kapcsán felbukkant összeesküvés-elméleteket erősíti, de aligha hivatalos irat.

MTI Itthon

Romagyilkosságok: parlamenti bizottság előtt az "NBH-s iromány"

Kedden hallgatja meg zárt ülésen az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága "a sorozatgyilkosságok sajtóban megjelent nemzetbiztonsági összefüggéseinek hátteréről" szóló tájékoztatást. Simicskó István, a testület KDNP-s elnöke a bizottsági ülést 12 órára hívta össze, az ülésnek a tájékoztató az egyetlen napirendi pontja.