Motoros tragédia Pécelen: megvan az ítélet

A péceli halálos motoros tragédiát okozó, a telkénél drótkötelet kifeszítő fiatalembert gondatlanságból elkövetett emberölésért két év, öt esztendőre felfüggesztett börtönre ítélte hétfőn első fokon a Pest Megyei Bíróság. Szabó Judit bírónő most indokolja az ítéletet.

  • Hírszerző/FH Hírszerző/FH
Motoros tragédia Pécelen: megvan az ítélet

A vádlott Pécel melletti telkének szélén egy földút húzódik, amit az arra rendszeresen közlekedő járművek kerekei tapostak ki. A vád szerint a telektulajdonos a behajtást megtiltandó és megakadályozandó az út két oldalán álló oszlophoz 70 centiméter és 1 méter közötti magasságban acélsodronyt feszített ki.

A drótkötélre, hogy az könnyen észlelhető legyen, sárga műanyag szalagot tekert. Ennek ellenére egy motorkerékpáron közeledő férfi nem látta meg a drótkötelet és körülbelül 60-70 kilométeres sebességgel motorjával nekihajtott, és olyan súlyos sérüléseket szenvedett a nyakán, hogy a helyszínen meghalt. Mindez még 2008. február 23-án történt. Az ügy először közlekedés veszélyeztetése miatti eljárással kezdődött, majd gondatlanságból elkövetett emberöléssel vádolták meg a férfit, végül az ügyészség halált okozó testi sértésre módosította a vádat, de a bíróság úgy ítélte meg, hogy a történtek gondatlanságból elkövetett emberölésnek minősülnek.

Szabó Judit bírónő az ítélet szóbeli indoklásakor hétfőn kiemelte, a kiszabható 1 és 5 év középmértéke körüli 2 éves büntetést azért szabták ki, mert a vádlott büntetlen előéletű ugyan, de a hasonló bűncselekmények megszaporodtak az utóbbi időben.

Az ítélet nem jogerős, mert az ügyész három napi gondolkodási időt kért.

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.