szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Greenpeace kizárólag a saját szűken vett szakmai szempontjai szerint arra jutott, hogy az új médiatörvény a környezetvédelemre is súlyosan káros hatással van.

A szervezet szerint a környezetvédelemnek szabad sajtóra van szüksége, ezt viszont sérti a médiatörvény koncepciója. A szervezet a jogszabály teljes elvetését követeli – olvasható a közleményükben. Vay Márton sajtószóvivő közölte: a rendszerváltás óta eltelt két évtizedben a hazai zöld szervezetek fontos tapasztalata, hogy a rossz döntések újragondolásának kikényszerítése lehetetlen volna a közvélemény nyomása nélkül.

A szervezet véleménye szerint a jogállami demokráciákban a médiára mint ellenőrző, független ellensúlyra van szükség, és a médiatörvény ezt ellehetetleníti a szerkesztőségek súlyos büntetésekkel való fenyegetetésével, az állami központi hírgyár kulcspozícióba helyezésével, vagy a háttérinformátorok kiadásának kötelezettségével. A szóvivő úgy fogalmazott: minden eddigi kormánynak voltak olyan intézkedései, amelyeket elutasítottak, és függetlenségük, eltökéltségük megköveteli, hogy most se hallgassák el aggodalmaikat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Sajnálja a Greenpeace a nem ellenőrzött információt

Helyreigazítást közölt a Greenpeace. A környezetvédő szervezet keddi közleményében egy, a Napi Ász oldalán megjelent Google Earth fotóra hivatkozva arról írt, hogy a timföldgyár tározójának falán már a gátszakadás előtt látni lehetett egy repedést.

MTI Tech

Közölte követeléseit a Greenpeace

Nyilvánosságra hozta a nemzetközi környezetvédelmi szervezet, a Greenpeace a cancúni klímacsúcs, azaz a Felek Konferenciájának (COP) részvevőivel szemben elvárt eredményeket. A közlemény szerint a zöld-szervezet nem várja el a 2012-ben lejáró Kiotói Egyezmény meghosszabbítását, de a szerződés jövő évi megújításához szükséges alapelvekről és építőelemekről való döntést már igen.

MTI Itthon

Nukleáris hulladékot rakott a Greenpeace az EP bejáratához

Nukleáris hulladékot helyeztek a Greenpeace nemzetközi környezetvédelmi szervezet aktivistái csütörtökön az Európai Parlament brüsszeli épületeinek két főbejáratához, hogy befolyásolni próbálják a témáról az európai uniós képviselőtestületben a közeljövőben folytatandó jogszabály-alkotási vitát.

MTI Itthon

Greenpeace: fel kell függeszteni a timföldgyár újraindítását

A Greenpeace tiltakozik a kolontári lakosság visszaköltöztetése és a Mal Zrt. ajkai timföldgyárának újraindítása ellen, úgy véli, a kormány döntései felelőtlenek, elhamarkodottak, hiszen a vörösiszap katasztrófa pontos okai még mindig nem tisztázottak.