szerző:
FH/Hírszerző
Tetszett a cikk?

Miközben évente 400-500 ezer bűncselekmény jut a hatóságok tudomására Magyarországon, az elmúlt 35 év alatt csupán egyetlen évben szerzett tudomást ezernél több korrupciós ügyről az igazságszolgáltatás - hangzott el azon a konferencián, amelyet a Transparency International szervezett.

Ligeti Miklós, a Belügyminisztérium osztályvezetője a pénteki konferencián azt mondta: 2009-ben a hivatali visszaélés miatt indított eljárások közül mindössze 300 esetben jutottak el a vádemelésig, a többi ügyet bizonyítottság vagy bűncselekmény hiányában meg kellett szüntetni. A pénteken kezdődött, "A büntetlenség vége" című tanácskozás témája a büntető igazságszolgáltatás korrupció elleni fellépése, az eseményen ügyészek, bírák, rendőrtisztek, igazságügy- és belügyminisztériumi vezetők, kriminológusok, jogszociológusok vettek részt.

Kovács Attila, a Legfőbb Ügyészség osztályvezetője közölte: az állami szervektől - különösen a nagy felügyeleti és ellenőrző intézményektől, mint a KEHI, az APEH, az ÁSZ és a PSZÁF - egyáltalán nem, vagy legfeljebb elvétve érkezett korrupciós ügyekben feljelentés a nyomozó ügyészségekre. A főügyészség osztályvezetője azt is mondta, az ügyészi szervezet külön státuszokat kapott a korrupciós bűncselekmények elleni speciális ügyészi szervezeti egységek létrehozására, amelyekben 47 ügyész tevékenykedik majd, várhatóan tavasztól.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!