szerző:
Hírszerző/FH
Tetszett a cikk?

Ismét rokkantnyugdíjcsalók buktak le, ezúttal Szegeden. Az ügyészség és a rendőrség egy ismeretlen bejelentő alapján kezdett el nyomozni és kiderült, hogy egy szegedi orvos és egy asszisztens intézi pénzért a rokkantnyugdíjakat. Az orvos ezt az üzletet nem is titkolta, telefonon tájékoztatta rokkantsági nyugdíjra vágyó betegeit az ügyintézés módjáról és a segítségnyújtás áráról. - hangzott el az RTL Klub Híradójában.

Az orvos azt is elmondta, hogy a kért összegből ki milyen arányban részesül. A rendőrség a titokban lehallgatott telefonok felvételeit is átadta a sajtónak - hangzott el az RTL Híradójában csütörtökön.

Rendőrségi és ügyészségi nyomozók mentek az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet Dél-Alföldi Regionális Igazgatóságába., ahol az egyik asszisztens irodájában tartottak házkutatást. Azokat a papírokat nézték át, amelyek a betegek rokkantosításához szükségesek. A gyanú szerint ugyanis az asszisztens és egy régi orvosbarátja közösen intézte az illegális rokkantsági papírokat.

Szanka Ferenc, a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője az RTL Híradójának elmondta: az orvos megnézte, hogy jó vagy nem jó a papír, ha nem volt jó, akkor szólt a kuncsaftoknak, hogy milyen irat kellene. Arra is van gyanú, hogy ilyen iratokat gyártottak. Ezután értesíteni kellett az asszisztenst, akinek szóltak, hogy melyik napon mennek, és amikor letették a pénzt, akkor az asszisztens garantálta, hogy lesz a rokkantsági ellátás.

Az eljárást azonban egyáltalán nem titkolták. A betegekkel telefonon beszélték meg a részleteket. Ezt azonban a rendőrség felvette.

Az orvost és az asszisztenst befolyással üzérkedéssel gyanúsítják, míg két beteget vesztegetéssel. A rendőrség adatai szerint rajtuk kívül még 38 beteg jutott pénzért rokkantsági ellátáshoz. Ők 150 és 350 ezer forint közötti összeget fizettek ki ezért. Azt a nyomozók még vizsgálják, hogy az így kapott pénzből az orvoson és az asszisztensen kívül jutott-e másnak is. Az asszisztenst őrizetbe vették, az orvos szabadlábon védekezik.

Az első hasonló csalók Miskolcon buktak le. Ügyükben tavaly szeptemberben hirdetett elsőfokú ítéletet a bíróság. 70 vádlott közül ötvenhármat talált bűnösnek, közülük ketten letöltendő börtönbüntetést kaptak. Tavaly novemberben pedig két egri orvosszakértő bukott le, mert betegenként több mint 100 ezer forintot kért a leszázalékolásért.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!