szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tulajdonosi főosztály, a lakásosztály és a jogi osztály vezetője is a hűtlen kezeléssel vádolt VI. kerületi MSZP-s és SZDSZ-es képviselőkre vallott – írja a Magyar Hírlap a birtokába került nyomozati anyagokra hivatkozva.

Verók István, volt VI. kerületi polgármestert és további 12 MSZP-s és SZDSZ-es önkormányzati képviselőt is hűtlen kezeléssel vádolnak az Andrássy út 47. szám alatti épület ár alatti, versenyeztetés nélküli eladása miatt. A cikk emlékeztet: a képviselők azzal védekeztek: nem értettek az eladáshoz, nem ismerték pontosan a rendeleteket és megbíztak a szakapparátusban.

A jegyző azonban - a lap információi szerint - azt vallotta: "A döntéshozók számára rendelkezére álltak a döntéshozatalhoz szükséges jogszabályok, s azokat bármikor megnézhették"- mondta Deák Erzsébet.

A lap a lakásosztály vezetőjének - aki nem volt hajlandó aláírni az eladásról szóló szerződést -  tanúvallomásából idézve azt írja: Verók István és az alpolgármester Fürst György gyakran konzultált értékbecslést végző Dollarland Kft. ügyvezetőjével. "Furcsa volt számunkra, hogy amikor bejött a vételi ajánlat, még ugyanazon a napon meg is válaszolták" - idéz a vallomásból a lap.

"Nem osztott, nem szorzott, hogy a vételi ajánlat megfelel-e az értékbecslésnek, illetve az eladásra vonatkozó önkormányzati rendeletnek" - idéz a Magyar Hírlap a tulajdonosi főosztály vezetőjének vallomásából.

A cikk azt írja: az épületre az elfogadott vételárnál százmillióval többet is ajánlottak, de ezt Fürst György alpolgármester nem fogadta be. Arra is kitérnek, hogy az Andrássy út 47. eladásáról szóló szerződést nem az önkormányzat, hanem a vevő ügyvédje készítette el, s a jogi osztály csak véleményezte azt.

 


 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sipos Anett Itthon

Andrássy út 47.: újra kell kezdeni a pereskedést

Ma tárgyalta a Legfelsőbb Bíróság az Andrássy út 47. épületét megvásárló Ennet Kft. felülvizsgálati kérelmét. A cég azt várta, hogy a korábban megsemmisített adásvételi szerződésüket visszaállítják, míg a bérlők azért szurkoltak, hogy a ház visszakerüljön eredeti tulajdonosához, a VI. kerületi önkormányzathoz. Az ügyészség közben kezdeményezte, hogy az Ennetet töröljék a palota tulajdoni lapjáról.

Hírszerző/FH Itthon

Ingatlanügy: 2 milliárdot kér Terézvárostól az Amelus Kft.

Összesen kétmilliárd forintot követel az Amelus Kft. - a VI. kerületi Andrássy út 21-es számú épület vevője - a terézvárosi önkormányzattól különböző jogcímeken az ingatlan elidegenítésével kapcsolatos eljárásból adódó veszteségeik kapcsán.