Új megálló a Tiszán vízitúrázóknak

A Felső-Tisza vidék turizmusának élénkülését segítheti elő az az új látogatóközpont, amelyet pénteken avattak fel a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Balsa községben.

  • MTI MTI
Új megálló a Tiszán vízitúrázóknak

A Tisza Tokaj feletti szakaszán egyelőre kevés megfelelő infrastruktúrával rendelkező turisztikai bázis működik, így ez a fejlesztés fontos szerepet kap a térség idegenforgalmának fellendítésében - mondta Szoboszlai Ottó, a projektgazda Balsai Tiszapart Kulturális és Természetvédelmi Nonprofit Kft. ügyvezetője. 

A nettó 50 millió forintból, kilencven százalékban uniós támogatásból kialakított, közvetlenül a folyó partján emelt négyszintes épület többféle szolgáltatást kínál a turistáknak. A konferenciák tartására alkalmas rendezvénytér mellett büfét és vendégboltot, akadálymentesített vizesblokkokat alakítottak ki, emellett szükség esetén kisebb szobák, valamint tetőterasz szolgálja a vízen, kerékpárral, gyalogosan vagy autóval érkező látogatók kényelmét. Az ügyvezető szerint látogatócentrum akár a tiszai vízitúrák állomásává is válhat, ahol megfelelő ellátást biztosíthatnak a résztvevőknek.

Érdekesség, hogy a háromszáz négyzetméter területű központot közvetlenül az 1930-ban átadott, a második világháborúban felrobbantott balsai közúti és kisvasúti híd egyik megmaradt pillérje mellé építették. Balsa új nevezetességét kiadványokkal és prospektusokkal, illetve weboldal indításával szeretné népszerűsíteni a társaság.

Szoboszlai Ottó elmondta: jövőre a közeli Szabolcs településen a balsaihoz hasonló ökocentrum nyílik, így két látogatóközpontra, a környékbeli nevezetességekre - a szabolcsi földvárra és a paszabi szőttesházra - , illetve Tokaj és a Tisza közelségére építve komplex turisztikai kínálat jöhet létre a térségben.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.