szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Mammut bevásárlóközpontban a kávézójába bezárkózott bérlő a bíróságon keresné az igazát, a központ vezérigazgatója szerint tárgyalásos úton tisztázható a nézeteltérés - hangzott el az MR1-Kossuth Rádióban.

Király Lajos tíz éve nyitotta meg kávézóját, nemrég lejárt bérleti szerződését meghosszabbították, de a bérleti díjban nem tudtak megegyezni - ismerteti az MR1-Kossuth Rádió, amely szerint a Mammut vezetősége ezek után lépéseket tett arra, hogy akadályozza az üzlet működését. A férfi szerint ez jogszerűtlen, hiszen rendelkezik bérleti szerződéssel. A csatornának azt mondta: szeptember végéig kifizették a bérleti díjat, és azt kérték, hogy addig szakértő állapítsa meg, mennyit kérhet méltányosan a helyiségért a tulajdonos.

Király Lajos és társa több mint két hete barikádozta el magát az üzletben. A bevásárlóközpont elzárta a közműveket, és kordonnal vette körül a kávéházat. A két férfi azóta nem jött ki a helyiségből, azt ették és itták, amit bedobáltak nekik a szimpatizánsok és a rokonok. Az őrség állítólag igyekszik ezt megakadályozni, és öt-hat méter magas fallal vette körbe a területet. A járókelők kifogásolják az eljárást, amelyet embertelennek tartanak, a kordon ráadásul a forgalmat is akadályozza. A külvilágtól teljesen elzárt Király Lajos a Kossuth Rádiónak úgy nyilatkozott: a Mammut a kordonos akcióval az emberi mivoltukat tiporja sárba, ezért néhány nap múlva feladják a demonstrációt, kijönnek az üzletből, de a bíróságon folytatják a harcot.

MTI / Marjai János

Vígh Gábor, a Mammut vezérigazgatója a rádió hétfő reggeli műsorában ilyen esetben szokásos eljárásnak nevezte a terület és a közművek elzárását, hiszen lejárt a szerződés, kivárták a tizenöt napos tűréshatárt, és felszólították a bérlőt a helység elhagyására. Ezt követően lépett a bérlő, kijátszotta az őrséget, társaival együtt behatolt az üzletbe, leverték a zárat, vagyis betörtek – jelentette ki a vezérigazgató. A kordonnal kapcsolatban azt mondta, hogy nem építettek fel külön kerítést, hanem saját magánterületükön kijjebb helyezték a biztonsági kordont, és szabályos építési állványzatot húztak fel, hiszen építési területnek nyilvánították azt a részt. Vígh Gábor cáfolta, hogy a biztonságiak kiéheztetnék az üzletben tartózkodó embereket, „ma éjszaka is maguk az őrök vittek be nekik ételt és italt”.

A Mammut szinte minden bérlővel azonos feltételek alapján köt megállapodást. A szerződés kimondja, hogy a bérlet meghosszabbítható az aktuális piaci áraknak megfelelően. Bár a kávéház üzemeltetője most a bérleti díjat vitatja, két héttel ezelőtt még azt kifogásolta, hogy változatlan feltételek mellett szeretné meghosszabbítani a szerződést – mondta Vigh Gábor. Arról is beszámolt, hogy a vitatott bérleti díj 38,6 százalékkal, havonta ezer euróval haladja meg a korábbit. „Senki nem gondolhatja komolyan, hogy a vita az ezer euró körül folyik” – fogalmazott a vezérigazgató, aki szerint azért sem engedhetnek, mert a többi bérlő rendesen fizeti a megnövelt bérleti díjat, és méltánytalan lenne, ha „csak azért, mert valaki erőszakos, bűncselekmény elkövetésével birtokba helyezi magát, és utána médiafelhajtást csinál, sokkal kedvezőbb feltételekkel bérelhetne tovább”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!