szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Több bűnözői csoport is érdeklődést mutatott a Brad Pitt főszereplésével Budapesten készülő film forgatásához Londonból ide szállított, majd lefoglalt fegyverek iránt – írja a terrorelhárításra hivatkozva a Népszabadság. Kérdés azonban, hogy miért nem ezeknek a bűnözőknek a lefülelését célozta meg a terrorelhárítás – teszi fel a kérdést a cikk írója.

Ismert bűnszervezetekkel kapcsolatban álló személyek is feltűntek azok között, akik "élénk érdeklődést mutattak" a World War Z című film budapesti forgatására ideszállított, majd a Terrorelhárítási Központ által lefoglalt fegyverek iránt – írja a Népszabadság terrorelhárítási forrására hivatkozva, másfél héttel azt követően, hogy a csaknem hatvan Kalasnyikov típusú gépkarabélyból, orosz mesterlövészpuskákból, géppuskákból és pisztolyokból álló, összesen 85 darabos fegyverarzenált egy vecsési vámszabad területen lefoglalták. (A Brad Pitt-film forgatásának fordulatairól itt tájékozódhat.)

A lefoglalt fegyverek
MTI / Kallos Bea

A terrorelhárítás hivatalosan azt közölte a rajtaütés után, hogy az elvileg hatástalanított fegyverek pillanatok alatt visszaélesíthetők, azaz a magyar jogszabályok szerint éles lőfegyvernek minősülnek. A bűnözői csoportok fegyverlopási terveit a szervezet vezetője, Hajdú János nem erősítette meg, de nem is cáfolta a napilapnak.

MTI / Kallos Bea

A Népszabadság emlékeztet rá, hogy a terrorelhárítás néhány órával az előtt értesült a fegyverszállítmány érkezéséről, hogy a fegyverekkel megrakott 18 ládát szállító repülőgép péntek éjszaka landolt volna a budapesti repülőtéren. Innen egy vecsési vámszabad területre kerültek a fegyverek, ahol végül lefoglalta a szállítmányt a TEK. Még aznap éjszaka a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai átkutatták a Brad Pitt főszereplésével készülő, World War Zero (0. világháború) című film fegyverügyintéző-fegyverszakértőjének, Gajdos Bélának a lakását, őt pedig kihallgatták – írja a Népszabadság, hozzátéve, hogy Gajdos – mint későbbi sajtónyilatkozataiban is hangsúlyozta – színházi kellékfegyvereket rendelt, hatástalanított géppisztolyokat és géppuskákat, de fogalma sincs, milyen fegyverek érkeztek, mert a TEK akciója miatt nem is volt lehetősége megtekinteni azokat.

A titkosszolgálatok dolgaiban azonban nehéz tisztán látni, jegyzi meg a cikkíró Fekete Gy. Attila, nem világos például, hogy ha a TEK tudomást szerzett a fegyverszállítmányról, valamint az arra pályázó maffiózók érdeklődéséről, akkor miért nem figyelték a fegyvereket mindaddig, amíg lecsaphatnak a fegyvertolvajokra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!