szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Vasárnap délelőttre már csak az ország két településén, Miskolcon és Sajószentpéteren veszélyes a levegő minősége a szálló por magas koncentrációja miatt, és a szombati tizenegyről hétre csökkent az egészségtelen levegőjű települések száma is - derül ki az Országos Környezetegészségügyi Intézet (OKI) legfrissebb adataiból.

Az OKI honlapján található legfrissebb mérési adatok alapján a levegő minősége egészségtelennek számít Putnokon, Oszláron, Nyíregyházán, Debrecenben, Várpalotán, Pécsen és Székesfehérváron. Ezeken a mérőállomásokon a szálló por (PM10) koncentrációja köbméterenként 75-100 mikrogramm között van, 100 mikrogramm felett számít veszélyesnek a levegő minősége.

Stiller Ákos

A települések többségében a levegő minősége kifogásolt, és csupán öt helyen: Komlón, Szolnokon, Ajkán, Kazincbarcikán és Sopronban nem mértek domináns légszennyező anyagot, ezért itt elfogadható a levegő minősége.

Budapest a kifogásolt levegő minőségű települések közé tartozik. A főváros területén üzemelő mérőállomások környezetében a környezeti levegő szálló por (PM10) szennyezettsége jelentősen csökkent. A szálló por koncentrációja már csupán két állomáson, a Teleki és a Széna téren haladta meg a tájékoztatási küszöböt. Ezen a két állomáson a nitrogén-dioxid (NO2) szennyezettség is túllépte az egészségügyi határértéket.

A szmogriadóval kapcsolatos cikkeinket itt olvashatja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Szmogveszély: milyen utakat érdemes elkerülni?

Budapesten a meteorológiai folyamatokban tapasztalható javulás ellenére továbbra is indokolt a szmogriadó tájékoztatási fokozatának fenntartása, ezért Tarlós István továbbra is arra kéri a fővárosiakat, hogy önkorlátozó intézkedéseikkel is segítsék a helyezet javulását - közölte a Főpolgármesteri Hivatal.

MTI Itthon

Jön a szél, kiviheti a szmogot

A meteorológiai előrejelzések szerint a következő napokban szeles idő várható az észak-nyugati országrészben, a Dél-Alföldön valamint a Duna-Tisza közén, ez ha jelentősen nem is, de némileg javíthatja a levegő minőségét.