szerző:
MTI/Népszabadság
Tetszett a cikk?

Szalma Botond KDNP-s politikus szerint Rubovszky György pártügyész, ha tehetné, kitenné a pártból amiatt, hogy elmondta a véleményét a Schmitt-ügyről. A Népszabadságnak adott interjújában ugyanakkor azt is kifejtette, örülni kell, hogy valakinek karakteres véleménye van.

Szalma Botond, a KDNP fővárosi elnöke szerint Schmitt Pál köztársasági elnöknek le kellene mondania, "semmi köze a mostani helyzethez, hogy PhD-t akar írni" - erről a KDNP fővárosi elnöke a Népszabadság hétfői számában megjelent interjúban beszélt.

A politikus arra a kérdésre válaszolva, felkészült-e rá, hogy kizárják a KDNP-ből, azt mondta: nem készült fel erre, mert emiatt nem kell senkit se kizárni a pártból. Hozzátette: örülni kell, hogy valakinek karakteres véleménye van, szerinte pártja "nem a Magyar Szocialista Munkáspárt, amikor az 50-es években megmondták, hogy mit kell mondani".

Beszélt arról is, hogy Rubovszky György pártügyész "ha tehetné, kitenné a pártból", mert mint fogalmazott: "biztos felizgatta, hogy én lettem a budapesti KDNP-elnök". Szalma Botond szerint a KDNP-sek 95 százaléka osztja az álláspontját, de hallgatnak. Úgy fogalmazott: "nem divat ma a véleménynyilvánítás. De nem csak a KDNP-ben. Sehol, sajnos".

Szalma Botond azt is elmondta, hogy rossz üzenetnek tartja Tulassay Tivadar lemondását, ahogy fogalmazott: "nem érzem, hogy a rektor úr bármi rosszat tett volna".

Kizárás is lehet a vége

Rubovszky György vasárnap szintén a Népszabadságnak beszélt arról: a KDNP fegyelmi eljárást indít a Schmitt Pál lemondását szorgalmazó fővárosi elnökével, Szalma Botonddal szemben. És a fegyelmi eljárásnak kizárás is lehet a vége.

A KDNP pártügyésze már ki is kérte a sajtóosztálytól a Szalma Botond ATV-s szereplését rögzítő felvételt. A fegyelmi eljárást a párt alapszabályának azon rendelkezése alapján indítják, miszerint a belső vitában kialakított hivatalos pártálláspontot mindenkinek tudomásul kell vennie, azzal szemben nem lehet más álláspontot képviselni.

A műsorban Szalma Botond azt mondta: a botrány után Schmitt Pálnak nyugdíjba kellett volna vonulnia, és az unokáival foglalkoznia. "Ha én lennék az államfő, ma már nem lennék köztársasági elnök" - mondta. A politikus szerint Schmitt Pálnak el kell számolnia a lelkiismeretével, a KDNP-nek pedig az a feladata, hogy megfordítsa azt az irányt, amelyben az ország halad, mert az tarthatatlan.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!