Napi: év végére épülhet ki az egységes segélyhívó rendszer

Nemsokára sokkal gyorsabb lehet a segítségnyújtás, és idővel kivezetik a 104, 105, 107-es számokat, helyüket a 112 veszi át, az ezt szolgáló Egységes Segélyhívó Rendszer megvalósításához szükséges közbeszerzési pályázatok hamarosan megjelennek - írja szerdai számában a Napi Gazdaság.

  • MTI/Napi Gazdaság MTI/Napi Gazdaság
Napi: év végére épülhet ki az egységes segélyhívó rendszer

A 112-es rendszer megvalósítása során a tervezésben és kivitelezésben együttműködő konzorciumi tagok a szükséges közbeszerzéseket több részeljárásban hajtják végre - tájékoztatta a lapot a Belügyminisztérium. Az ide kapcsolódó hirdetményeket 2012 második és harmadik negyedévében folyamatosan teszik közzé. Közülük az első a hívásfogadó rendszer tervezéséről és megvalósításáról szól.

Az Országos Mentőszolgálat most mutatta be mentésirányítási rendszerének megvalósítására vonatkozó ajánlati felhívását. A 2,2 milliárd forint értékű fejlesztés eredményeként a mostani 79,8 százalékról 86,8 százalékra nőhet a 15 percen belüli kiérkezések aránya. A mentőknél elmondták: a rendszer az egységes segélyhívó rendszer nélkül és azzal összekapcsolva is működik majd. A fejlesztésekkel szeretnének év végére végezni.

A végső cél az egységes segélyhívó rendszer, amelynek tervezett határideje szintén 2012 vége. A rendszerre kerül a rendőrség, a tűzoltóság és a mentők. A beruházásra az állam ötmilliárd forintot különített el - ismerteti a lap.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.