Halálbüntetés, uszítás, gyűlölködés: Bándy Kata családja közleményt adott ki

A Pécsen meggyilkolt Bándy Kata családja semmilyen módon nem járul hozzá, hogy a lányuk nevét uszítás, gyűlölködés, vagy a halálbüntetés visszaállításának ürügyéül használják fel - tették közzé a Facebookon a lány emlékére virrasztást szervezők.

  • hvg.hu hvg.hu
Halálbüntetés, uszítás, gyűlölködés: Bándy Kata családja közleményt adott ki

"Bándy Kata édesanyja köszönetét fejezte ki azért, hogy mellettük állunk és osztozunk gyászukban" - írták a Facebookon a Pécsen meggyilkolt Bándy Kata emlékére virrasztást szervezők.

Hozzátették, hogy a család egy a napokban érkező közleményben is meg fogja erősíteni, hogy nem járulnak hozzá lányuk nevének uszításra, gyűlölködésre, illetve a halálbüntetés visszaállításának elérésére való felhasználását. Ezt csütörtökön Bándy Edit, az áldozat édesanyja meg is tette a Facebookon

A Bándy-gyilkosság elkövetőjének ügyvédje a média kereszttüzében
MTI / Kálmándy Ferenc

A július 7-ről 8-ra virradó éjjel meggyilkotl rendőrségi pszichológus emlékére július 21-én, szombaton este 7 és éjfél között virrasztást tartanak Budapesten, a Szent István téren. A szervezők azt kérik a résztvevőktől, hogy hozzanak magukkal egy mécsest vagy gyertyát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?