MSZP: a Fidesz pánikba esett

Az MSZP szerint az előzetes választási feliratkozás kormányfő általi felvetése Orbán Viktor újabb kísérlete arra, hogy bebetonozza hatalmát.

  • MTI MTI
MSZP: a Fidesz pánikba esett

A kormányfő pénteki rádióinterjújában közölte, hogy bevezetik az előzetes választási feliratkozást az országgyűlési választásoknál, erről szeptemberben dönt a parlament. Orbán Viktor azt mondta, aki a választásokon részt akar majd venni, annak előzetesen fel kell iratkoznia. 

Burány Sándor szocialista országgyűlési képviselő más témában tartott sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva hangsúlyozta, a Fidesz minden kétharmados eszközt megpróbál kihasználni annak érdekében, hogy minél alacsonyabb legyen a választási részvétel, mivel a kormánypárt ettől saját esélyeinek növekedését reméli. 

A szocialista politikus szerint a Fidesz pánikba esett, a közvélemény-kutatásokból ugyanis az látszik, hogy a elveszítette támogatottságának nagy részét, és ha ez a tendencia folytatódik, akkor nem számíthat győzelemre a 2014-es választásokon.  Frakciótársa, Kovács László ugyanitt Orbán Viktor egy csütörtökön tett kijelentésével összefüggésben adott hangot felháborodásának. Felidézte, a kormányfő a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének vezetőivel történt találkozója után úgy fogalmazott: "reméljük, a demokrácia helyett nem kell új politikai rendszert bevezetni". 

Kovács László szerint Orbán Viktor ezzel a felháborító kijelentésével burkolt, de egyértelmű fenyegetést fogalmazott meg a magyar választópolgároknak, akik jól tudhatják, hogy a demokráciának nincs új alternatívája, csak a már elvetett diktatúra. Az MSZP korábbi elnöke szerint ezért a demokrácia minden hívének vissza kell utasítania a miniszterelnök ezen szavait, amelyekkel szerinte Orbán Viktor kiiratkozott az európai demokratikus kormányfők közösségéből.

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?