Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Békés demonstrációt szervez kedd délután a Vértanúk terén az ápolási díj minimálbérre emeléséért, illetve munkaviszonyként való elismertetéséért a Lépjünk, hogy Léphessenek! Közhasznú Egyesület a Központi Idegrendszeri Sérült Gyermekekért és Családjaikért több más civil szervezettel együtt.
Tüntetést tart holnap, a Fogyatékkal Élők Világnapján, délután 3 órakor a Parlamentnél, a Vértanúk terén a Lépjünk, hogy Léphessenek! egyesület, több sérült gyermeket nevelő szülői civil szervezettel együttműködve.
A szervezet felhívása szerint azért demonstrálnak, hogy az ápolási díj összege érje el a minimálbér szintjét, illetve ismerjék el munkaviszonyként az ápolást. Szintén el szeretnék érni, hogy a sérült vagy beteg gyermeket nevelő családok megkapják a nagycsaládosoknak is járó adó- és egyéb kedvezményeket. A résztvevők petíciót szeretnének átadni a kormánynak, illetve a célok eléréséért tárgyalásokat akarnak kezdeményezni.
A halmozottan sérült, tartósan betegeket nevelő szülő, ápoló családtag emelt ápolási díjat igényelhet az államtól, ennek az összege jelenleg bruttó 38 350 forint – idézte fel az egyesület felhívása. A kormány megszavazta ugyan az ápolási díj megemelését, így az ápolási díj maximális összege jövő évtől így bruttó 53 100 forint lesz, de az összeg még így is jócskán elmarad a jelenleg 98 ezer forintos minimálbértől.
"Ez az intézkedés 12 000 családot érint! Az ápolási díjban részesülők 70 százaléka él a létminimum alatt! Ez az emelés a családok helyzetén lényegesen nem változtat! Az ápoló szülő, családtag 24 órás munkát végez, más munkaviszonyt létesíteni nincs lehetősége. Ápolási díj helyett minimálbért, segély helyett munkaviszonyt kérünk!" – írták.
A demonstráción közreműködik majd Sándor Erzsi rádiós-újságíró, Kollár- Klemencz László, a Kistehén zenekar vezetője, illetve szülők is felszólalnak majd.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.