szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Fidesz-KDNP pécsi frakcióvezető-helyettese szerint távoznia kell a közéletből Tóth Bertalan volt szocialista alpolgármesternek, mert egy rágalmazási perben nemrég született ítélet alapján tudhatott a pécsi buszok 2009-es kiszervezéséről. Az MSZP pécsi szervezete szerint a buszüggyel kapcsolatban semmilyen büntetőügybe nem keveredtek helyi szocialista politikusok.

Decsi István, a Fidesz-KDNP pécsi frakcióvezető-helyettese csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, nemrégiben született jogerős ítélet abban a perben, amelyben Tóth Bertalan volt MSZP-s alpolgármester rágalmazás miatt beperelte Komáromi Istvánt, az MSZP volt pécsi alapszervezeti titkárát, mert azt nyilatkozta róla, tudhatott a pécsi buszok 2009-es kiszervezéséről.

A pert Komáromi István megnyerte, s a bíróság kimondta: lehetett alapja a vádlott kijelentésének, miszerint Tóth Bertalan tudhatott a buszok eladásáról - idézte az ítéletet Decsi István. 

A kormánypárti politikus szerint a buszok kiszervezésével kár érte a pécsi önkormányzatot, s mivel arról a rágalmazási perben született ítélet alapján Tóth Bertalan alpolgármesterként tudhatott, megvizsgálják, jogilag felelősségre vonható-e. Emellett felszólította Tóth Bertalant, a szocialisták pécsi frakcióvezetőjét, hogy távozzon a közéletből, a politikából. 

Az MSZP pécsi szervezete közleményében hangsúlyozta, hogy a buszüggyel kapcsolatban semmilyen büntetőügybe nem keveredtek helyi szocialista politikusok. Szerintük "akik büntetőügybe keveredhetnek, azok a helyi fideszes politikusok". Egyebek között azt tudakolták: Decsi István "mikor fogja megkérdezni Páva Zsolt pécsi fideszes polgármestert, hogy miért hagyta jóvá a buszok eladását 2011 őszén, mikor fogja megkérdezni Csizi Pétert (alpolgármestert), miért ajánlott közgyűlési felhatalmazás nélkül közel 800 millió forintot Keczer Lászlónak a Pécsi Közlekedési Zrt.-ért" - olvasható a közleményben.

Pécsett 2009-ben szervezték ki egy külső, magántulajdonban lévő cégbe a Pécsi Közlekedési Zrt. tulajdonában lévő autóbuszokat. Később a bíróság semmisnek, és jó erkölcsbe ütközőnek mondta ki az ügyletet, s kötelezte a Pécsi Közlekedési Zrt-t (PK) az eredeti állapot visszaállítására. A cégnek az ügylet miatt több százmillió forintos adótartozása keletkezett. 

A pécsi közgyűlés tavaly áprilisban úgy döntött, hogy a szolgáltatás biztonságáért a nehéz anyagi helyzetben lévő PK helyett egy tisztán városi tulajdonú céget, a Tüke Busz Zrt.-t bízza meg a tömegközlekedési feladatok ellátásával.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!