Képviselői jogállással szeretnének bejutni a parlamentbe a magyarországi németek

A Magyarországi Németek Országos Önkormányzata szerint a választás után elemezni kell a választási eljárási rendszert, mert sok "buktató" van a nemzetiségek parlamenti képviseletét biztosító szabályozásban.

  • MTI MTI
Képviselői jogállással szeretnének bejutni a parlamentbe a magyarországi németek

A Magyarországi Németek Országos Önkormányzata képviselői jogállással szeretne bejutni az április 6-ai választás után a parlamentbe - erről Heinek Ottó elnök beszélt hétfőn a Kossuth Rádió országos listát állító szervezeteket bemutató műsorsorozatában jelezve: van akkora bázisuk, hogy erre megvan az esélyük.

Heinek Ottó jelezte, hogy elsősorban a nemzetiségi önkormányzati rendszer erősítésére koncentrálnak, és fontosnak tartják azoknak az együttdöntési jogoknak a visszaállítását is, amelyek - szavai szerint - az utóbbi időben eltűntek a rendszerből.

Az elnök fontosnak nevezte a partnerség visszaállítását a nemzetiségi és a települési önkormányzatok között, emellett a civil szféra erősítését a kulturális örökség védelmében és az oktatás területén. Hosszú távú tervezhetőséget szeretnének az állami támogatásoknál.

Heinek Ottó szerint a választás után elemezni kell a választási eljárási rendszert, mert sok "buktató" van a nemzetiségek parlamenti képviseletét biztosító szabályozásban. 

A Magyarországi Németek Országos Önkormányzatának elnöke elmondta, a legutóbbi, 2010-es önkormányzati választáson 46 ezren iratkoztak fel a német névjegyzékbe, a népszámláláskor pedig 130 ezren vallották magukat német nemzetiségűnek.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?