Schiffer: botrány, hogy Orbán nem hajlandó vitázni

Az LMP frakcióvezetője többször hívta már vitázni Orbánt és a többi párt listavezetőjét, a kormányfő viszont nem válaszolt semmit a kihívásra.

  • hvg.hu hvg.hu
Schiffer: botrány, hogy Orbán nem hajlandó vitázni

Továbbra is listavezetői vitát sürget az LMP. A frakcióvezető, Schiffer András botránynak tartja, hogy a kormányfő nem mutat erre hajlandóságot. A vitával kapcsolatos kezdeményezésére Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke nem válaszolt, ugyanakkor a többi párt nyitott a javaslatra.

"Orbán Viktor, aki az óriásplakátok szerint Magyarország miniszterelnöke kíván maradni, nem hajlandó megmondani, hogy mi az a teljesítmény, ami feljogosítja erre, ahogy azt sem, hogy mit tenne kormányon maradása esetén" - közölte Schiffer.

Szerinte a parlamenti választási kampány igazi botrányai nem az új vagy felmelegített korrupciós botrányok, nem az afrikai útlevelek, hiszen ezekről a választók ítéletet tudnak mondani. Az igazi botrány - írta -, hogy a kormány nem akarja, hogy teljesítményét kritikának vessék alá azok, akiknek ez a választók megbízásából adódó kötelessége.

Orbán egyelőre senkinek nem mondott igent a vitára, Mesterházy Attila MSZP-elnök szerint azért, mert "gyáva", Vona Gábor Jobbik-elnök pedig azt, hogy nem kapott választ, úgy értékeli: a kormányfő leül vele április 4-én. G. Fodor Gábor, a Századvég stratégiai igazgatója ugyanakkor az atv.hu-nak azt nyilatkozta, Orbán "inkább nagyvonalúan viselkedett", mikor nemet mondott Mesterházynak.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.