Egy két éve megölt férfi holttestét találták meg egy érdi kertben

A telefontanú vonalon jelentette be egy névtelen személy, hogy két férfi megölt Érden egy embert, egyikük kertjében pedig elásták a holttestet. A gyilkosság 2012-ben történt, a gyanúsítottakat elfogták és beismerő vallomást tettek két évvel később.

  • MTI MTI
Egy két éve megölt férfi holttestét találták meg egy érdi kertben

Névtelen bejelentés alapján egy 2012-ben megölt férfi holttestét találták meg a rendőrök egy érdi ház kertjében elásva, a feltételezett tetteseket elfogták – közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság (PMRFK) szerdán az MTI-vel. Tájékoztatásuk szerint valaki idén áprilisban a "telefontanú"-vonalon bejelentette, hogy D. Béla és társa megölt Érden egy embert, akinek a holttestét egyikük kertjében elásták.

A nyomozás során azonosították, majd először tanúként, június 24-én pedig gyanúsítottként hallgatták ki D. Bélát és J. Imrét, mindketten beismerő vallomást tettek. Elmondták egyebek mellett, hogy 2012 tavaszán D. Béla lakásán megjelent J. Imre és egy ismeretlen férfi, akivel vitába keveredtek, majd közösen bántalmazták. Miután a sértett belehalt súlyos sérüléseibe, D. Béla udvarán elásták.

A nyomozók a holttest maradványait a gyanúsítottak által megjelölt helyről kiásták, az elhunytat azonban még nem tudták azonosítani – tudatta a PMRFK.

Az elkövetőket kihallgatásukat követően őrizetbe vették, az illetékes bíróság június 27-én mindkettőjüket előzetes letartóztatásba helyezte. Emberölés megalapozott gyanúja miatt folyik eljárás ellenük – közölte a megyei rendőr-főkapitányság.

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?