Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egyre komolyabb a Fideszen belüli megosztottság Orbán Viktor illiberális államot építő lépései miatt - állítja csütörtöki cikkében a BBC budapesti tudósítója, Nick Thorpe.
Annak ellenére, hogy idén három választást is biztosan nyert a Fidesz, és ellenzéke gyenge, a kormányzó párt folyosóin nyomorult a hangulat - írja a BBC News honlapján megjelent október 23-i cikkében Nick Thorpe. Azt írja, hogy az új oroszbarát politika nagyon zavarbaejtő egy olyan pártban, amely hírnevét - Orbán Viktor beszéde révén - 1989-ben éppen az oroszok hazaküldésének követelésével szerezte.
A cikk felsorolja, hogy miután az orosz-magyar atomszerződést aláírta Orbán, az ukrajnai orosz agresszió során az ukrán kormányt kritizálta a magyar kisebbségre hivatkozva, majd bezárta észtországi nagykövetségét, éppen amikor Moszkva egyre nagyobb nyomás alá helyezi a balti államokat. Közben pedig az elvek nélküli, kizárólag gazdasági megfontolású külpolitikát hirdetett Orbán.
A BBC anyaga szerint nem csak a külpolitikát, hanem a belpolitikai fejleményeket is hüledezve nézik egyes fideszesek, a kormányzati korrupciót, a pártfunkcionárusok playboy életmódját, és a forintgyengítő gazdaságpolitikát.
Hogy kik az elégedetlenek, az nem világos a cikkből, egyedül a Heti Válasz főszerkesztőjének, Borókai Gábornak a cikkét említik, aki három hete írt egy olyan publicisztikát, amelyet akár Szijjártó Péter és Andy Vajna is magára vehetett.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.