szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) továbbra várja a szociális ágazatban dolgozók képviselőit a korábban egyeztetett megállapodás megkötésére. Az Emmi szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága fenntartja szándékát a megállapodásban foglaltak teljesítésére.

Az államtitkárság az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében arra is felhívta a figyelmet, hogy a szakszervezetek és az Emmi korábban minden pontban egyetértett a megállapodás szövegét illetően, de november 10-én az érdekvédők a "korábban általuk is aláírásra javasolt megállapodást nem voltak hajlandóak aláírni". Emellett a szakszervezetek visszautasították a további tárgyalásos rendezést, és határozottan a szerdai tüntetés megtartása mellett foglaltak állást - tették hozzá.

Czibere Károly, az Emmi szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára, újabb időpontban, szerdán 16 órára várta a szociális ágazat dolgozóinak képviselőit a korábbi egyeztetéseknek megfelelő megállapodás aláírására - olvasható a közleményben. Hozzátették: az aláírásnak a szociális munka napja további szimbolikus jelentőséget adna, és sajnálják, hogy a szakszervezeti vezetők ezt inkább tüntetésre használják fel. 

Kifejtették: a megállapodásban az Emmi kötelezettséget vállalna többi között arra, hogy egyeztetett javaslatot dolgoznak ki a béremelésről és a szociális életpályáról. A kormány továbbra is elkötelezett a szociális életpálya bevezetése mellett, amely lehetővé teszi, hogy "hosszú távon kiszámítható, kiegyensúlyozott, a foglalkoztatottak munkáját anyagi és erkölcsi értelemben is jobban elismerő" rendszer jöjjön létre - írták.

Hozzátették, hogy a minisztérium változatlanul méltányosnak ítéli a törekvéseket a szociális ágazatban dolgozók keresetének növelésére, valamint a végzettséget és a munkatapasztalatot figyelembe vevő béremelésre. Emlékeztettek rá, hogy az emberi erőforrások miniszterének javaslatára a kormány 2014-ben már 12 milliárd forintot biztosított a bérpótlék bevezetésére, "amit 2015-ben is garantál, ez az összeg a későbbi béremelésekbe is beépülne".

Hozzátették: a szociális ágazatban dolgozók bérét az ágazat középtávú fejlesztési koncepciójának elkészítése után, akár már 2015. július 1-jétől emelhetik.

Az elégedetlenség napja címmel a jövő januári béremelésért, az életpályamodell bevezetéséért demonstrálnak szerdán 16 órától a szociális ágazatban dolgozókat tömörítő és az őket támogató szakszervezetek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!