Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Nem kizárt, hogy az Egyesült Államok célja a bizonytalanság folyamatos fenntartása Magyarországon – írta a Magyar Nemzet, amely szerint erre utal André Goodfriend amerikai ügyvivő magatartása, aki a lap szerint az utóbbi hónapokban a magyar belpolitika meghatározó tényezőjévé vált.
Habár tagadja szándékát, André Goodfriend szüntelen nyilatkozatai folyamatos nyomás alatt tartják a kormányt, bizonyítékok pedig továbbra sincsenek – fogalmazott hétfői cikkében a Magyar Nemzet.
Noha André, az ügyvivő látszólag igyekszik távol tartani magát hazánk belügyeitől, valójában a magyar belpolitika egyik meghatározó alakjává vált, aki nap mint nap nyilatkozik a sajtóban. Amit mond, azt felhasználja az ellenzék, táplálkozik belőle a balliberális sajtó, illetve a kitiltási botrány óta folyamatossá vált tüntetések résztvevőinek is alapot szolgáltatnak az ügyvivő szavai – fogalmazott a lap.
Pedig Goodfriend nem beszél konkrétumokról, nem mondja meg, valójában miért tiltották ki az adóhatóság elnökét, valamint rajta kívül még öt személyt az Egyesült Államokból. Csupán annyit mond, hogy korrupcióban való részvétel miatt, ezzel pedig folyamatos nyomás alatt tudja tartani a kormányt, ami látszólag lépéskényszerben van – tette hozzá a cikk.
Az, hogy az Egyesült Államok célja vélhetően a folyamatos feszültséggerjesztés a magyar közéletben, a Magyar Nemzet szerint nem csak abból látszik, hogy "a diplomáciai védettsége mögé ügyesen bebújó" André Goodfriend közlései "minden bizonyítékot és konkrétumot nélkülöznek", hanem John McCain szavai is az erős politikai nyomásról árulkodnak.
A republikánus szenátor tulajdonképpen a múlt héten lerántotta a leplet az amerikai adminisztrációról, ugyanis arról beszélt, hogy az amerikai kitiltási ügy hátterében az Orbán-kormány – demokratikus értékeket gyengítő – politikai lépései állnak – írták.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.