6 kiló amfetamin egy óbudai lakásban – padlógázzal húzott el a rendőrök mellett a gyanúsított

Komoly droglabort találtak a rendőrök egy III. kerületi, Zápor utcai lakásban. A működtető azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy "padlógázzal száguldott el" a nyomozók szolgálati autója mellett. A lakásban az amfetamin mellett 11 ezer darab ecstasy tablettát is találtak.

  • MTI MTI
6 kiló amfetamin egy óbudai lakásban – padlógázzal húzott el a rendőrök mellett a gyanúsított

Hat kilogrammnyi amfetamint, 11 ezer ecstasy tablettát és 70 gramm marihuánát találtak a nyomozók egy droglabornak kialakított fővárosi, III. kerületi lakásban – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerdán a rendőrség honlapján.

Lefoglaltak a lakásban egy kábítószer adagolásához használatos digitális mérleget és a feltehetően az ecstasy tablettázására használt présgépet is.

Január 17-én gyorshajtással hívta fel magára a rendőrök figyelmét a droglabor működtetésével gyanúsított budapesti Sz. László, aki Újbudán "padlógázzal száguldott el" a XI. kerületi nyomozók szolgálati autója mellett.

A rendőrök utánamentek, a XIII. kerületben megállították és átvizsgálták a kocsit és a férfi ruházatát. A gyanúsított zsebeiből 73 gramm kábítószergyanús fehér por és tíz, kézigránát formájú tabletta került elő, ezért előállították őt a rendőrkapitányságra.

A férfi nem tett vallomást, és bejelentett lakcímén csupán a szüleit találták, ám a nyomozók kiderítették a tartózkodási helyét és rábukkantak a droglaborra a III. kerületben, egy Zápor utcai lakásban.

A XI. kerületi rendőrkapitányság kábítószer-birtoklás bűntettének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást Sz. László ellen, a bíróság elrendelte előzetes letartóztatását – közölte a rendőrség.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?