szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Pintér Sándor Veszprémben azzal kampányolt a fideszes jelölt mellett, hogy azt mondta, a kétharmad kell a Belügyminisztérium működéséhez.

A Belügyminisztérium (BM) működése kétharmados törvényekre épül, ezért fontos, hogy a képviselők kétharmados többsége megmaradjon a parlamentben – ezt mondta Pintér Sándor belügyminiszter hétfőn egy veszprémi lakossági fórumon, ahova Némedi Lajos, a Fidesz országgyűlési képviselőjelöltje meghívására érkezett.

A miniszter beszélt szólt a veszprémi önkormányzati adósságállomány átvállalásáról, a Terrorelhárítási Központ, a büntetés-végrehajtás, a vízügy és a rendőrség tevékenységéről és azt mondta, 140 ezerrel csökkent a bűncselekmények száma 2010 óta az országban, Veszprém pedig a legbiztonságosabb megyeszékhely Magyarországon. A közfoglalkoztatás jelentőségéről szólva elmondta, hogy annak célja az értékteremtő munkavégzés.

Pintér Sándor beszélt az illegális határátlépők okozta problémáról is, és azt mondta, hogy az év eleje óta 18 ezren érkeztek a határokhoz. Hozzátette: a háború elől menekülőket befogadja az ország, a gazdasági menekülteket azonban nem, és ők súlyos terhet jelentenek. A büntetés-végrehajtásról a miniszter kiemelte: fontos változás a törvényben, hogy a fogvatartottaknak dolgozniuk kell a börtönben.

Némedi Lajos, a Fidesz jelöltje a veszprémi időközi képviselő-választáson azt mondta, a város minden választókerületében a Fidesz-KDNP adja a képviselőket 2010 óta, ez szavai szerint azt jelenti, hogy ”a hitelesség győzött a hiteltelenség felett”. Némedi Lajos úgy fogalmazott, hogy a ”Veszprém-Budapest tengely” a város érdekében kiválóan működött Navracsics Tibornak, a körzet korábbi országgyűlési képviselőjének köszönhetően, aki országos politikusként sokat tett városáért. Ennek a munkának a folytatása felelősségteljes és megtisztelő kihívás – tette hozzá. A képviselőjelölt tervei között említette az úthálózat továbbfejlesztését és egy városi sportuszoda építését. 

Veszprémben azért kell időközi választást tartani, mert Navracsics Tibort uniós biztossá nevezték ki, a fideszes politikus ezért tavaly október 30-ai hatállyal lemondott - az uniós biztosi tisztséggel összeférhetetlen – országgyűlési mandátumáról. A voksolás 25 település választópolgárait érinti.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!