Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Az Együtt szerint Orbán Viktor nem társadalmi egyeztetést akar a bevándorlás és menekültügy kérdéséről, hanem csupán gátlástalan módon, rövidtávú politikai haszonszerzésre használja és közben nem törődik azzal, hogy az idegengyűlölet szításával milyen károkat okoz hosszútávon a magyar társadalomban.
Az Együtt nemcsak szükségtelennek, de felháborítónak tartja a kormányfő azon tervét, hogy nemzeti konzultációt tartsanak a bevándorlásról. Orbán Viktor a párt szerint már megint árkokat ás, ezúttal nem magyar és magyar között, hanem a magyarok és más nemzetiségűek között. Álláspontjuk szerint a miniszterelnök aljas módon idegengyűlöletet szít, és ehhez adófizetői pénzt és az állami apparátust használja, ezért elszólítják, hogy ezt hagyja abba.
Mint arról beszámoltunk, Orbán Viktor a szokásos péntek reggeli rádióinterjújában többek között azt mondta: az európai szabályozás ésszerűtlen és csábít a szabályszegésre, szerinte világossá kell tenni az EU-nak, hogy rossz döntés volt az azonnali kitoloncolások leállítása, ami korábban gyakorlat volt Magyarországon is. Szerinte el kell kerülni, hogy egy nagy menekülttábor legyünk és azt kell elérni, hogy elterjedjen, hogy Magyarországon letartóztatják és kitoloncolják a bevándorlókat, és így nem lesz vonzó az ország a határsértők számára. Egyelőre a bevándorlásról szóló nemzeti konzultációnak ő a vezetője, de még nem indult el, előkészítés szükséges ehhez.
"Visszataszító, ahogy a Fidesz tematizálni próbálja a menekültkérdést, és az újabb populista kampányt éppen a párizsi terrorista merényletek elleni impozáns európai összefogás napján hirdette meg. A menekültkérdés populista, belpolitikai okokból való felvetése nemcsak szembemegy az európai értékekkel és általános civilizációs normákkal, de a magyar történelem tanulságaival is. Hányszor kellett magyaroknak menekülniük a történelmünk során, és hogyan végezték volna a menekültek, ha a befogadó országok így viszonyultak volna a magyar menekültekhez?" - olvasható az Együtt közleményében.
A bevándorlás a párt szerint természetesen fontos kérdés, melyről lehet társadalmi egyeztetést kezdeményezni, de azt nem a hitelét vesztett „levelezéses” módszerrel kell elvégezni, hanem széleskörű, szakemberek, a gazdaság hosszú távú munkaerő-szükségletét felmérő, tárgyszerű vita keretében kell párbeszédet folytatni. "Az Európai Uniónak közösen kell választ találni a bevándorlókkal kapcsolatos kérdésre, az a legfontosabb, hogy egységes maradjon az európai határőrizeti rendszer. A kormányfőnek azonban nem érdeke sem az európai összefogás, sem a valódi konzultáció. Orbán csupán gátlástalan módon, politikai haszonszerzésre felhasználja a bevándorlás és a menekültügy kérdését, nem törődve azzal, milyen károkat okoz ezzel hosszútávon" - írják.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.