Simicska "puritán milliárdosként" jelent meg ma a Kiskegyedben

A Kiskegyed egy egész oldalt és egy negyed címlapot szentelt a milliárdos vállalkozónak legfrissebb számában.

  • hvg.hu hvg.hu
Simicska

"Milliárdos létére puritán életet él" – ezzel a címmel jelent meg cikk a Kiskegyed VIP-rovatában kedden. Orbán Viktor egykori jóbarátja és kollégiumi társa a címlapon is szerepel, ami médiatörténeti esemény, ugyanis a milliárdos üzletember korábban mániákusan tartózkodott a médiaszerepléstől.

hvg.hu

A lap – bár azt ígérik, hogy utánajárnak: "ki ez a férfi és hogyan él" – annyira azért nem vitte túlzásba a téma kidolgozását: egyhasábos cikkükben megszólaltatnak egy meg nem nevezett politikai újságírót, aki szerint Simicska a legendás agyáról híres, meg arról, hogy nem sokat törődik a világi hívságokkal, a vagyonához képest "puritán életmódot folytat" és az otthonához közeli közértben gyakrabban látni, mint luxuséttermekben. Nincs luxusautója, nyaralni sem egzotikus helyekre jár, hanem Szigligetre.

A Kiskegyed cikkéből azt is megtudhatjuk, hogy a kormányfő ellen nemrég vulgáris szavakat használva kirohanó vállalkozó "nem válogatja meg a szavait", sosem fogta vissza magát és a "nagyon okos emberekre jellemző módon van humora". Azt is írják, az üzletembernek "a család szent".

Az Axel Springer lapportfóliójába tartozó Kiskegyed hasábjain szerepelt már Simicska, mégpedig kétszer is: 2014 elején, amikor elővették Orbán Viktor régi videóját, amelyben arról vall, hogy az apja rendszeresen verte, valamint 2014 végén, a leggazdagabb magyarokról közölt összeállításban.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?