A közoktatás ügyeiről tartanak hétoldalú egyeztetést a köznevelési kerekasztalnál. A Balog Zoltán vezette kerekasztalra olyan, a témában nem túl kompetensnek tűnő szervezetek is meghívást kaptak, mint a Magyar Művészeti Akadémia vagy a Nagycsaládosok Országos Egyesülete. A Pedagógusok Szakszervezete bojkottálja az eseményt.
Ma tartja első ülését a köznevelési kerekasztal Budapesten. A hétoldalú tárgyalóasztalnál a terület aktuális kérdéseit, problémáit tekintik át. A kerekasztal első ülését Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere vezeti.
Palkovics László oktatási államtitkár korábban azt mondta: konstruktív szakmai munkát vár a köznevelési kerekasztaltól, amelyen tárgyalni kívánnak szerkezeti, tartalmi kérdésekről, a pedagógusokat érintő szakmai ügyekről és a tanulói életút kérdéseiről.
A kerekasztalra meghívást kapott a Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet, az Eszterházy Károly Főiskola, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, az Országos Köznevelési Tanács, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, a Nemzeti Pedagógus Kar, a Nemzeti Ifjúsági Tanács, az MTA Közoktatási Elnöki Bizottság, a Magyar Művészeti Akadémia, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete és a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége. A résztvevők a kezdeti időszakban sűrűbben, várhatóan kéthetente üléseznek majd.
A PSZ országos vezetősége hétfőn azt közölte, hogy nem vesznek részt a kerekasztal alakuló ülésén.
A felsőoktatási kerekasztal mintájára a köznevelési kerekasztal megalakítását Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere jelentette be január 23-án.