A Fidesznek a csaló letelepedési kötvényéről is a kényszerbetelepítés jutott az eszébe

Az ellenzék inkább foglaljon állást végre kvótaügyben, ahelyett, hogy azon erőlködik, hogy "egy nemzetközi mintára zajló befektetési programot összemosson a bevándorlók betelepítésével".

  • hvg.hu hvg.hu
A Fidesznek a csaló letelepedési kötvényéről is a kényszerbetelepítés jutott az eszébe

A Miniszterelnöki Kabinetiroda után kedden a Fidesz-frakció is közleményben reagált arra a híre, miszerint egy orosz csaló is hozzájuthatott magyar letelepedési kötvényhez.

Mint arról a Magyar Nemzet híre alapján beszámoltunk, a jogerősen elítélt orosz a szigorúnak mondott biztonsági szűrőt kijátszva, egy karib-tengeri sziget hatóságai által kiállított erkölcsi bizonyítvány alapján tudott letelepedési kötvényt vásárolni. Rogán hivatala erre úgy reagált, hogy komolytalan a hír, ami abból is látszik, hogy meg nem nevezett külföldiekre hivatkozik.

A Fidesz kommunikációs agytrösztjét is megihlette a történet, illetve az arra adott ellenzéki reakciók. Szerintük az ellenzék ahelyett, hogy egyenesen beszélne végre, igent vagy nemet mondana a kényszerbetelepítésre, inkább azon erőlködik, hogy egy nemzetközi mintára zajló befektetési programot összemosson a bevándorlók betelepítésével. "Bevándorlókat – köztük bűnözőket és terroristákat – betelepíteni egyedül a baloldal akar. Az ellenzék hazugságaival ellentétben a letelepedésikötvény-program se nem bevándorlás, se sem nem ellenőrizetlen" – írták keddi közleményükben.

Magyarország nem állampolgárságot, hanem csak öt évre szóló letelepedést biztosít a letelepedési kötvényt vásárló befektetőknek, akik négyszeres biztonsági szűrőn esnek át. A kérelmezőket a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal, a Terrorelhárítási Központ, az Alkotmányvédelmi Hivatal és a rendőrség is ellenőrzi. Aki nemzetbiztonsági kockázatot jelent, az nem kaphat letelepedési engedélyt, ha pedig valaki méltatlanná válik a letelepedési engedélyre, attól a jogszabályok értelmében az engedély visszavonható. A program az európai uniós szabályoknak és nemzetközi mintáknak megfelelően működik, és eddig több mint 290 milliárd forint bevételt hozott a magyar államnak – fejtette ki a Fidesz-frakció.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.