Miután az Átlátszó nyilvánosságra hozta levélváltását az ELTE BTK médiatanszékét alapító szakemberrel, sok újságíróban felmerült, miért oktatja ki a professzor a riportert, miért küldözget neki Örkény-novellát ahelyett, hogy megválaszolná az amúgy közérdekű kérdést, vagy egyszerűen megtagadná a válaszadást.
A lap ugyanis azt szerette volna tudni, melyik állami cégtől és mennyi pénzt kap György Péter a Baán László miniszteri biztosnak nyújtott tanácsaiért. Miután a levélváltást publikálták, György Péter mégis érdemben válaszolt.
György 2016 nyarán beszélt arról a Magyar Narancsnak, hogy egy éve tanácsokat ad Baán Lászlónak. Mivel Baán a Szépművészeti Múzeum igazgatója is, az Átlátszó onnan is igyekezett megtudni, miért és mennyi pénzt kap György Péter, de a múzeum közlése szerint nekik nincsenek tanácsadóik. György Péterrel pedig csak egy elemzés elkészítésére szerződtek 3 évvel ezelőtt.
A Városliget Zrt.-től megkapott előző évi szerződések listáján nem szerepelt sem György Péter, sem cége, a Network/Media Médiatanácsadó és Oktató Kft., ezután fordultak magához az érintetthez.
A pikírt levélváltás után György Péter közölte: 2015. február 15-től 2016. december 31-ig szóló szerződése volt a Kultúra 2008 Nonprofit Kft.-vel, de ezt felmondta 2016. július 1-jén. Feladata a Szépművészeti Múzeum és a Nemzeti Galéria múzeumi koncepciójának kidolgozása volt havi bruttó 300 ezer forintért.
A Kultúra 2008 Kft. az a cég, amely 2008 óta intézi a Szépművészeti Múzeum terembérleteit, felügyelőbizottságának tagja Habony Árpád egyik üzlettársa, Rostás Zoltán is.