Egy csecsen férfi kereste meg a szovjet emlékművet megdobáló Komáromy Gergelyt - videó

A szovjet hősi emlékmű megdobálása miatt pénzbírságra ítélt Komáromy Gergely szerint nem volt fenyegető jellege a beszélgetésnek, és egyébként bocsánatot is kért azért, amit tett. Ugyanakkor az egész ügy megerősítette abban, hogy „nem szabad Oroszországhoz közeledni”.

  • hvg.hu hvg.hu
Egy csecsen férfi kereste meg a szovjet emlékművet megdobáló Komáromy Gergelyt - videó

„Mi akcióba léptünk tegnap azért, hogy megtaláljuk ezt az állampolgárt. Elbeszélgettünk erről együtt és egyetértett abban, hogy bocsánatot kár azoktól, akiket megsértett vagy megbántott tettével” – mondja oroszul a videóban a Magomedként bemutatkozó férfi, aki elmondása szerint a Csecsen Köztársaságból származik, grozniji.

A YouTube-ra szerdán feltöltött, orosz nyelvű leírással ellátott, körülbelül háromperces videót csütörtök délutánig több mint ötvenötezren látták. A felvételen a Szabadság tér egyik pavilonjában beszélget a csecsen férfi Komáromy Gergellyel, aki a saját verzióját angolul, majd magyarul is elmondta. Valamint kedd este a Facebookon is kifejtette a témában a véleményét.

A Magomed nevű férfi szerint a „Nagy Honvédő Háború hőseinek emléket állító budapesti emlékmű” megdobálása miatt bocsánatot kell kérnie „az állampolgárnak”, aki ezt a videóban is megtette. „Nyilván nem szándékos volt. Az elnyomás, az igazságtalanság ellen, és még inkább a szabadságért, az igazságért, a békéért, a szeretetért igyekszem minden egyes tettemmel, minden egyes nap tenni” – fogalmazott.

Komáromy Gergely és egy másik férfit gyorsított eljárásban harmincezer forintos pénzbírságra ítélték kedden, amiért festékkel dobálták meg a Szabadság téri emlékművet. Enyhébb büntetést kaptak, mint Gulyás Mártonék, akik festékes palackokkal próbálták megdobálni múlt héten a Sándor-palotát - őket közérdekű munkára ítélték.

Komáromy Gergely a 444.hu-nak elmondta: Magomed Magyarországon él, az interneten kereste meg. Szerinte a beszélgetésük békés volt, és bár sok mindenben nem értettek egyet, azt már maga is belátta, hogy akciója sokaknak nem tetszett, még a nagykövetségen is volt visszhangja.

Komáromy állította: "kifejezetten fenyegető jellege nem volt" a megkeresésnek, "jót beszélgettek. Az viszont, hogy "egy kis festékből" ekkora ügy lett, megerősítette abban, hogy „nem szabad Oroszországhoz közeledni” – tette hozzá.

Saját Facebook-oldalán kedd este Komáromy Gergely azt írta: úgy határozott, hogy szimbolikus tettként visszavonja a fellebbezését es befizeti a bírságot, mert szándékaival ellentétben rossz érzést okozott „a mostani bajainkban teljesen vétlen embereknek”. „Meg azért is, hogy példát mutassak mondjuk többek között a politikusoknak, hogy hibát beismerni es szerényen utólag kijavítani nem olyan lehetetlen am, ellenben nagyon hasznos” – tette hozzá.