szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A MEOSZ szerint a főváros soha nem is gondolta komolyan a hármas metró akadálymentesítését.

A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetséges (MEOSZ) többször felhívta többek között Tarlós István figyelmét is, hogy az M3 metró akadálymentesítése nem jószándékú választási lehetőség, hanem jogszabályokban rögzített kötelezettsége – írta az egyesület elnöke a Napi.hu-nak. Kovács Ágnes a főpolgármester csütörtöki nyilatkozatára reagált, amely szerint

a metró 45 éve nem akadálymentes, és ezrelékben sem fejezhető ki a metrón naponta utazó mozgássérültek száma.

Szerinte a főpolgármester által közölt adatok megalapozatlanok, mert ha csak a fogyatékossággal érintett személyek számát nézzük, akkor minden tizedik utas ilyen. De az akadálymentesítésben érdekeltek a kisgyermekes, babakocsival közlekedő családok és az idős emberek is.

Tarlós azt, hogy nem minden állomást akadálymentesítenek a felújítás során a pénzhiánnyal indokolt. A MEOSZ elnöke szerint azonban nincs olyan indok, amely alapján elkerülhető a teljesítése: se forráshiány, se az érintettek száma. Hozzátette:

az akadálymentesítést valójában soha nem gondolták komolyan.

Tarlós István nem hozhat felelőtlen és jogszerűtlen döntést ebben a kérdésben, viselnie kell a döntése következményét. Ideje nem kifogásokat, hanem megoldásokat keresni – áll a nyilatkozatban, amelyet a Napi.hu idéz.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Súlyos kérdéseket feszeget Tarlós a BKK-botrány kapcsán

A főpolgármester azt mondja, sok a nyitott kérdés, a BKK vezetőjét most biztos nem rúgja ki, és az eddigi információi szerint "személyhez" kötődhet az adatok kiszivárgása, de még ez sem biztos. Az viszont igen, hogy a BKK nem fizetett még a rendszerért. Követeli, hogy a termék előállítója adjon magyarázatot, hogy "mi az ördög van ezzel a rendszerrel".