Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nem mindenkinek tetszett, hogy az alapítvány díjat vett át attól a tárcától, amelyik korábban rendszeresen vegzálta őket.
Megírtuk korábban, hogy a Miniszterelnökség különdíját vehette át Móra Veronika, a Norvég Civil Alap magyarországi támogatásait felügyelő Autonómia, DemNet, Kárpátok és Ökotárs alapítványok nevében november 16-án, a Norvég Alap 2009-2014-es pályázati ciklusának záró konferenciáján.
Vitályos Eszter, a Miniszterelnökség európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkára külön kiemelte, számos fejlesztést, például iskolafelújításokat és falusi közterek rendbetételét látni a program kapcsán. Hozzátette, „a megvalósítás nem volt mindig zökkenőmentes”. Ezzel arra utalhatott, hogy 2014-ben a tárca alá tartozó Kehi éppen az Ökotárs Alapítványon és a Norvég Civil Alapon keresztül csapott le először a civilekre, Mórát és társait pedig sikkasztással vádolta meg a kormány és Lázár János.
Az Ökotárs Facebook-oldalára kitett hír alatt a kommentelők közül többen is megkérdezték, miért vették át a Miniszterelnökség díját.
A díjat a norvég nagykövet adta át, és ezért az ő (ti. a támogatók) által adott elismeréseként kezeljük, egy valóban sikeres programért – írták először.
Majd hozzátették: „nekünk erkölcsi felelősségünk abban van, hogy a civil szervezetek megerősítéséért végzett munkánkat, elvállalt feladatainkat tudásunk szerint a legjobban végezzük. Kiálltunk és most is kiállunk a civilekért, ezt egy üvegplakett nem befolyásolja.”
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.