Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Már Hendrey Tibor apja is lázadó típus volt, meg is gyűlt a baja az akkori hatalommal, és őt is a 70-es évek vége óta próbálta presszionálni az állam.
Már az sztárfotókat áruló apját is zaklatta a magyar állam Hendrey Tibornak, a Tibetet Segítő Társaság elnökének, akit a rendőrség immáron másodszor próbált ellehetetleníteni abban, hogy a Magyarországra érkező kínai politikusok előtt tibeti zászlót lengessen. Az e heti HVG a Portré rovatában mutatja be Hendreyt, aki a 80-as években butikot üzemelt és ruhákat tervezett Budapest belvárosában a Kék Elefánt Boutique-ban. A hatóság akkor azt akarta, hogy jeans helyett a jancsinadrág szót használja. Szerinte Balog Zoltán annak idején a szívéből szólva beszélt Tibet mellett, a kormány most csak gazdasági érdekei miatt próbál igazodni a kínai elvárásokhoz, de rossz lóra tesz. "Ne importáljuk a zsarnokságot! Itthon is éppen elég lehetőség van a zsarnokságra, méghozzá évtizedek óta."
További részletek az e heti HVG-ben!
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.