szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A paksi bővítés mellett az osztrák családi pótlékkal kapcsolatos módosítások is napirendben lesznek a hírek szerint.

Sebastian Kurz osztrák kancellár január 30-án Bécsben fogadja Orbán Viktort – erősítette meg az osztrák kancellári hivatal kedden az APA hírügynökségnek.

Egynapos látogatásán a magyar miniszterelnök a tervek szerint Heinz-Christian Strache szabadságpárti alkancellárral is találkozik.

Sebastian Kurz és Orbán Viktor találkozójának napirendjén az APA tudomása szerint több "kényes" téma is szerepel, köztük a Paks II. ügyében benyújtani kívánt osztrák kereset, valamint az osztrák családi pótlékra vonatkozó módosítások. Utóbbival kapcsolatban a magyar kormányt nyugtalanítja, hogy a változásokat követően jelentős összegtől eshetnek el azok a magyar állampolgárok, akik Ausztriában dolgoznak, ott igényelték a juttatást, de gyerekeik Magyarországon élnek.

Sokkal nagyobb egyetértés mutatkozhat az osztrákok és a magyarok között a migráció kérdésében – írta az osztrák hírügynökség, amely emlékeztetett, hogy mindkét kormányfő a szigorú bevándorlási politika és a külső határok fokozott védelmének híve.

A találkozón emellett az 2018 második felében esedékes európai uniós osztrák elnökségéről is szó esik az APA szerint. Szintén napirenden lesz az uniós finanszírozási keretek ügye, valamint Nagy-Britannia kilépése a közösségből.

Sajtótájékoztatót, úgy tudni, nem tartanak.

A magyar kormányfő sajtófőnöke korábban megerősítette az MTI-nek, hogy elkezdték előkészíteni Orbán Viktor miniszterelnök bécsi látogatását. Havasi Bertalan azt mondta, hogy a miniszterelnök külön-külön tárgyal a kancellárral és az alkancellárral, illetve a tervek szerint több osztrák közéleti szereplővel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

G. M. Itthon

Osztrák szaktárca: "A perről már az új kormány döntött"

Az osztrák állam meggyőződése, hogy az atomenergia rossz megoldás – mondja az illetékes bécsi minisztérium szóvivője. Daniel Kosak hangsúlyozza: az Európai Bizottságot perelik az ügyben, nem Magyarországot. Ha ugyanis Paks állami támogatás nélkül megépíthető lenne, akkor Ausztriának tétlenül kéne tűrnie.