„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A transz emberek foglalkoztatási és munkahelyi hátrányos megkülönböztetése címmel jelent meg a Háttér Társaság legújabb kutatási jelentése, amely egy kérdőíves felmérés eredményei mellett 13 transz emberrel készült interjút is tartalmaz.
Az erről szóló sajtóközlemény szerint a kutatáshoz kapcsolódó kérdőív kitöltésébe 358 LMBTQI-személy kezdett, közülük 18 transzszexuális, további 27 egyéb transznemű személy.
(Megjegyzés: a kutatás szempontjából transzszexuálisnak tekintették azokat az embereket, akik jogi nemük megváltoztatását kérték, vagy a jövőben azt tervezik. Egyéb transznemű személynek tekintették azokat, akik a transz gyűjtőfogalom alá tartozó más módon határozták meg magukat, például: transznemű, dzsenderqueer, dzsenderfluid, nembináris.)
Kiderült, hogy:
A Háttér Társaság közölt részleteket is a mélyinterjúkból.
Gábor 40 körüli raktárvezető-helyettes, akinek a munkáját mindig elismerik, mégis volt, hogy transz volna miatt kellett munkahelyet váltania.
Júlia diákként üzletekben dolgozott eladóként, ma junior fejlesztő, de transz státuszáról nem beszél, mert fél, hogy akkor elbocsátanák, így rengeteget túlórázik „kompenzációként”. Kamill a tervezett tranzíciója miatt nem keres munkahelyet, úgy látja, jelen helyzetében kizárólag magánvállalkozóként boldogulhat. Veronikát a középiskolában kiközösítették és bántalmazták a társai, tranzíciója után pedig alig tudta megszerezni a végzettségét igazoló iskolai bizonyítványait: ő is magánvállalkozóként dolgozó hardvertechnikus.
Leon egy gyárban dolgozik és évekbe telt, amíg a munkatársai elfogadták. Éva nyugállományú katonatiszt, aki hosszú idő után fogadta és fogadtatta el magát a környezetével. Ármin egyetemi hallgató, aki több mint egy éve vár új papírjaira. Zsuzsa művésznek készül. Norbert grafikus, akit a családja nem fogadott el -- ma már az Egyesült Királyságban él. Elek technikus; egy német cégnél dolgozott, majd Németországba költözött. Anna fiatal szoftverfejlesztő, aki éveket töltött azzal, hogy nemi identitását elfogadja. Máté és Ádám pedig két energikus fiatal, akik utat keresnek ahhoz, hogy tapasztalataikat írásban, illetve munkájuk során is kifejezhessék, és akik olyan közegben dolgoznak, ahol a munkatársaik is támogatják őket.
A kötetet március 8-án este 6-tól mutatják be a fővárosi Bem Moziban.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.