SRB még belerúgott egyet az LMP-ből kilépő Hadházyba

Voltak konfliktusaik korábban. Sallai Róbert Benedeket a párt korábban kizárta, Hadházy ennek elébe ment, távozott. SRB szerint „nem véletlen nincs barátja” Hadházynak.

  • hvg.hu hvg.hu
SRB még belerúgott egyet az LMP-ből kilépő Hadházyba

Megírtuk korábban, hogy a 24.hu szerint az LMP etikai bizottsága még tovább súlyosbítaná a politikus kétéves eltiltását a tisztségek viselésétől, ezért inkább otthagyja a pártot. A hvg.hu úgy tudja: Hadházy Ákos kilépésével csak azt előzte meg, hogy egykori pártja kizárja.

Sallai Róbert Benedek úgy búcsúzik egykori párttársától, hogy: „ideje volt”.

Üstökösként érkezett, és sokan bíztunk benne. Hittük, hogy jó, amit csinál. Hiába intettek óvatosságra, akik ismerték: nagyon akartuk, hogy olyan legyen, amilyennek tűnik. Majd megismertük, és nem véletlen fogyott el körülötte a levegő. Nem véletlen nincs barátja. Könnyű távolról, ismeretlenül kedvelni valakit a Fb közösségének, de testközelből ismertük meg, napi szinten szembesültünk személyiségével. Azt, amit rövid pályafutása alatt ártott egy jobb sorsra érdemes politikai közösségnek, nem tudom, hogy kiheverhető-e, de így legalább az esélye megteremtődik. Mennyit ér a szava bármiben is?

Sallai a bejegyzését azzal zárja:

„Remélem, az LMP tanul ebből az esetből, és az érték nélküli nárcisztikus szerencselovagok ideje leáldozik. Persze ehhez még kell munka és szembenézés. Sok szembenézés.”

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.