szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egyes alapszakokra közepes érettségivel is be lehetett jutni, a népszerű szakokhoz azonban 300-400 pontot kellett összeszedni.

A pótfelvételire néhány kivételtől eltekintve az egyetemek és főiskolák csak önköltséges szakokat hirdettek meg. Azok próbálhattak meg most bekerülni valahová, akiknek nem sikerült a felvételi, vagy nem is adták be rá a jelentkezésüket – írja az Eduline, a HVG oktatási szakportálja.

Fontos szabály, hogy a pótfelvételi ponthatárok nem lehettek alacsonyabbak az általános felvételin meghúzottaknál.

Az idén legnépszerűbb alapszakra, a gazdálkodás és menedzsmentre – amelyre ezúttal csak önköltséges formát jelölhettek meg a diákok – a Budapesti Corvinus Egyeten székesfehérvári campusán például 390, a Budapesti Gazdasági Egyetem budapesti, magyar nyelvű képzéséhez 350, az angol nyelvűhöz 354 pont kellett.

Az önköltséges jogászképzéshez az Eötvös Loránd Tudományegyetemen 286, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem nappali szakján 374, a Pécsi Tudományegyetemen 327 pontot kellett gyűjteni.

A gépészmérnök alapszakra jelentkezők közül a Szegedi Tudományegyetem levelező képzését megjelölőknek volt szükségük a legtöbb pontra, ott 380 volt a limit.

A bejutáshoz a legtöbb pontra – kereken 500-ra – a Budapesti Metropolitan Egyetem turizmus-vendéglátás képzésén volt szükség.

További érdekességeket és a teljes, böngészhető táblázatot itt találja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

HVG Kult

Ráhajtanak a pótfelvételizőkre

A vidéki egyetemek profitálnak általában a pótfelvételiből, a szakok közül pedig leginkább a gazdasági jellegűekre pályáznak a diákok.