Trócsányi: Nem akarunk olyanná válni, mint Nyugat-Európa

Az igazságügyi miniszter szerint a Sargentini-jelentés csupán egy ideológiai háború része, amit Brüsszel indított a magyarok ellen.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Trócsányi: Nem akarunk olyanná válni, mint Nyugat-Európa

A Die Welt német konzervatív lapnak adott interjút Trócsányi László. Az igazságügyi minisztert a Sargentini-jelentésről és az annak elfogadása után kezdeményezett hetes cikkely szerinti eljárásról kérdezték, a politikus pedig igyekezett meggyőzni az újságírót, hogy a jelentés tulajdonképpen egy ideológiai háború része, amit Brüsszel indított Magyarország ellen a migrációval kapcsolatos álláspontja miatt.

Trócsányi azt mondta, a jelentés igazságügyi rendszerrel kapcsolatos megállapításai felszínesek, és csak általánosítanak, az alkotmánybíróságról alkotott értékelése pedig "nevetséges". Az igazságügyi miniszter hangsúlyozta, hogy a hetes cikkely szerinti eljárás megindítása

Európa megosztásának és gyengítésének története.

Arra a felvetésre, hogy a jelentést megszavazók szerint éppen a magyar kormány gyengíti az európai értékeket, Trócsányi úgy reagált:

nekünk másmilyen a világnézetünk, mi a társadalom kohézióját, történelmi gyökereinket, kultúránkat és nemzeti identitásunkat hangsúlyozzuk.

Szerinte Magyarország olyan értékeket képvisel, amelyek fontosak Kelet- és Közép-Európában, Nyugaton viszont az évek során veszítettek jelentőségükből. Nyugaton istenítik az egyént, Magyaroroszágon viszont a közösséget és a „nemzet szellemi fundamentumát” állítják a középpontba – mindez hatalmas vitát váltott ki Európában. Trócsányi úgy látja, Nyugaton az egyenlőség fogalmát – tévesen – úgy értelmezik, hogy mindenkinek joga van például házasodni, Magyarországon viszont csak egy férfi és egy nő kapcsolata lehet házasság.

A szabadság Nyugaton az egyén határtalan szabadságát jelenti, mi viszont abban hiszünk, hogy a szabadság felelősséggel jár

– mondta Trócsányi.

A politikus szerint az értelmezésbeli különbségek miatt Magyarország néha nem ért mindenben egyet Brüsszellel, ezt viszont mindenkinek tiszteletben kell tartania. Trócsányi úgy véli, „szellemi totalitarizmust" jelent, ha egy ideológia rákényszeríti nézeteit másokra.

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.