Nyomkövetőt szerelnek egy férfira, aki füstgyertyát dobott a Sándor-palotára

A bíróság nem jogerősen elrendelte a bűnügyi felügyeletét annak a férfinak, aki füstgyertyát dobott a Sándor-palotára. A döntés szerint - mivel a férfi miatt egy másik büntetőeljárás is folyik - nyomkövetőt fog kapni a gyanúsított.

  • MTI MTI
Nyomkövetőt szerelnek egy férfira, aki füstgyertyát dobott a Sándor-palotára

Tüntetéssorozat a túlóratörvény ellen

Évek óta nem látott tüntetési hullámot váltott ki a túlórák növelését célzó, rabszolgatörvényként is emlegetett jogszabály parlamenti elfogadása. Az ellenzék a parlamentben, a diákok az utcákon folytatták a tiltakozást, már-már a 2006-os zavargásokat idéző körülmények között.

A Fővárosi Főügyészség közleményében azt írja, hogy a megalapozott gyanú szerint a 28 éves férfi pénteken az éjszakai órákban, az I. kerületi Szent György téren tartott demonstrációt követően egy füstgyertyát dobott az államfői hivatalnak helyt adó épület, a Sándor-palota falára, amely megrongálódott, a füstgyertya égésnyomokat és piros festéknyomokat hagyott rajta. A férfit a rendőrség elfogta, őrizetbe vette és előterjesztést tett letartóztatására.

A gyanúsított ellen másik büntetőeljárás is folyik, mert már egy korábbi demonstráción is garázda magatartást tanúsított. Emiatt reális a veszélye, hogy újabb, szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követ el. Ezért a Fővárosi Főügyészség indítványt tett a gyanúsított nyomkövető eszközzel biztosított bűnügyi felügyeletének elrendelésére.

Az ügyészi indítvány alapján a Budai Központi Kerületi Bíróság nyomozási bírája elrendelte a gyanúsított bűnügyi felügyeletét négy hónapra azzal, hogy a gyanúsított nyilvános - köztük politikai jellegű - rendezvényen, felvonuláson, tüntetésen nem vehet részt.

A bírói döntés nem jogerős, az ügyészség fellebbezett.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.