szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A pártközpont segít megmagyarázni az esetleg tanácstalan képviselőknek, miért fogadták el a „rabszolgatörvényt”, de természetesen felbukkan Soros György is.

Tüntetéssorozat a túlóratörvény ellen
Évek óta nem látott tüntetési hullámot váltott ki a túlórák növelését célzó, rabszolgatörvényként is emlegetett jogszabály parlamenti elfogadása. Az ellenzék a parlamentben, a diákok az utcákon folytatták a tiltakozást, már-már a 2006-os zavargásokat idéző körülmények között.
Friss cikkek a témában

A Népszava birtokába került az a levél, amelyet a Fidesz pártközpontjából küldtek a választókerületeknek arról, hogyan kommunikáljanak a túlóratörvénnyel kapcsolatban. A levelet a lap szerint azért küldték, mert az ellenzék szinte minden önkormányzatnál rendkívüli ülés összehívását kezdeményezi a „rabszolgatörvény” miatt.

A Fidesz a levélben részletesen tájékoztat arról, mit mondjanak a politikusok, milyen legyen az egységes kommunikáció. A levélben természetesen szerepel Soros György, de szó van a migránsokról és a „balhézós” ellenzéki pártokról is. Utóbbi pártok előterjesztéséről például ezt kell mondania egy fideszes politikusnak:

Az ellenzéki előterjesztést azért utasítjuk el, mert ez csak egy ürügy ahhoz, hogy politikai balhét csináljanak, mindez már rég nem a Munka törvénykönyvéről szól. A mostani ellenzéki akciók Soros György európai parlamenti választási kampányának része. Azért támadnak minket, mert a magyarok nemet mondtak a bevándorlásra, és hazánk a Soros-terv útjában áll.

A Fidesz megmagyarázza azt is, miért szavazták meg a munka törvénykönyvének módosítását:

A Munkatörvénykönyv (sic!) módosításának is az a célja, hogy aki többet akar dolgozni, és így többet akar keresni, az elől lebontsuk a bürokratikus akadályokat. A kormány ezért támogatta, hogy a dolgozók önként vállalt munkavégzésre kapjanak lehetőséget, és így többet kereshessenek, de ehhez mindig a dolgozó beleegyezése szükséges.

Végezetül szó van a közelgő EP-választásról, na és Sorosról is:

Az EP-választáson a magyarok dönthetnek: az ellenzék közös listája egy bevándorláspárti Soros-lista lesz. Ezzel szemben a Fidesz–KDNP listája olyan jelölteket tartalmaz, akik számára Magyarország az első és akik nemet mondanak a bevándorlásra.

A levélben hangsúlyozzák, hogy a Fidesz-KDNP a munkások oldalán áll, és hogy ez a kormány mindig is a munkahelyteremtés kormánya volt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!