Fáklyás vonulással tiltakoznak Kecskeméten a túlóratörvény ellen

A szakszervezeti vezető szerint a Mercedes-gyárban nem akarnak 400 túlórát, de volt, aki a gyár egyik beszállítójánál a túlórák miatt mondott fel.

  • hvg.hu hvg.hu
Fáklyás vonulással tiltakoznak Kecskeméten a túlóratörvény ellen

Kecskeméten négy órától gyülekeznek a demonstrálók, nagyjából kétszázötvenen gyújtották meg a fáklyákat, amelyekkel megkezdték a vonulást.. Az ottani akciót a Vasas Szakszervezet helyi vezetője szervezte, de ebben az ellenzéki pártok is támogatták.

A belvároson keresztül egy két részre bontott út vezet, ennek az egyik irányát foglalják el a vonulók, akiket egy rendőrautó vezet fel. Perceken belül megérkeznek a kecskeméti Kossuth térre. „Ria, Ria Hungária”, és „Orbán takarodj” zeng az utcán.

A Kossuth téren helyi politikusok és a szakszervezeti vezető, Szlávik István beszélnek majd.

A gyülekező közben pár szót váltottunk Szlávikkal, aki úgy értesült, egyelőre nem hivatalos forrásokból, hogy a kecskeméti Mercedes-gyárban nem fognak élni a Munka Törvénykönyvének módosításával, ám már van egy, szintén külföldi tulajdonban levő gyár, amely beszállítója a Mercedesnek, ahol már alá is íratták a dolgozókkal, hogy ha szükség lesz a túlórára, akkor akár négyszázat is vállalnak majd. A Vasas szakszervezet helyi vezetője úgy tudja, hogy már volt olyan dolgozó, aki emiatt már fel is mondott.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?