A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója a HírTv-ben beszélt arról, hogy Kásler Miklós minisztert több minden zavarta az NKA működésében, de végül politikai döntés született a jelenlegi helyzet fenntartásáról.
Voltak kormányzati tervek az NKA átalakítására – ismerte el Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója a Hír Tv-ben. Ahogy arról beszámoltunk, az eredeti, nagy körben szétküldött javaslat alapján az Nemzeti Kulturális Alap működése jelentősen megváltozott volna. Ez a Parlament elé került jogszabálytervezetben már nem szerepelt, a kormánypártok pedig minden erejükkel próbálták tagadni, hogy jelentősebb átalakítást tervezett volna a kultúra területén.
A színháztörvény parlamenti vitájában például a fideszes L. Simon László megkérdőjelezte, hogy volt-e egyáltalán szó az NKA átalakításáról, de miután a beadott törvényjavaslatban ilyen nincs, tehát
attól még, hogy a minisztériumi munkaanyagban szóba került, komolytalan róla beszélni.
A KDNP-s Nacsa Lőrinc is arra fűzte fel hozzászólását, hogy az újságok tele voltak fake news-zal, mint hogy megszűnik az NKA, holott kiderült, hogy nem, és nem lehetetlenítik el az alternatív színházakat sem.
Van egy eredeti javaslat, amit lehet, hogy egy referens állított össze, az nem a kormány álláspontja
– mondta Nacsa.
Ehhez képest érdekes, hogy Demeter Szilárd a Hír Tv-ben elmondta, egyike volt az átalakításon dolgozóknak, Kásler Miklós miniszter kérésére.
Ez egy többéves történet, sokszor nekiugrottak különféleképpen, csak ebben ellenérdekeltek az elitek, a mienk és nem a mienk is. Az NKA-t az a vád szokta érni, hogy ez az elitek egymás közti paktumának a helye, én megszavazok neked egy kis pénzt, te nekem, és akkor béke van.
Demeter elmondása szerint Kásler Miklóst zavarta az is, hogy az NKA-s döntések nem érnek össze, a színházi és irodalmi kollégium döntése nem találkozik, és párhuzamos világok alakulnak ki.
Úgyhogy valóban volt ilyen gondolkodás, különböző forgatókönyveket készítettünk. Aztán végül megszületett az a politikai döntés, hogy akkor most nem nyúlnak az NKA-hoz, ami természetesen a döntéshozó felelőssége.
Azt nem részletezte, miért születhetett ez a döntés.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.