Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az ígéretek szerint minden egyetemen startup központ nyílik, amellyel önálló vállalkozás indítására ösztönzik majd a hallgatókat.
Palkovics László innovációs miniszter is ott volt az Educatio oktatási szakkiállítás megnyitóján a Magyar Nemzet tudósítása szerint. Palkovics először arról beszélt, hogy szerinte lényegesen javult a magyar egyetemek hazai és nemzetközi presztízse,
a világ legjobb ezer egyeteme közé 2019-ben öt magyar felsőoktatási intézmény is bekerült.
A rangsorokban legelőkelőbb helyen az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Semmelweis Egyetem, valamint a Debreceni Egyetem áll. A tárcavezető mást is bejelentett a felvételizőknek. Mint mondta,
A Magyar Nemzet cikke szerint a számok nyelvén mindez azt jelenti, hogy az egy főre jutó hallgatói normatíva 128 ezer forintról 166 ezer forintra nő. (A diákok összesen 17 különböző ösztöndíjat vehetnek igénybe tanulmányi vagy rászorultsági alapon.)
A lap idézi a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökét is, Birkner Zoltánt, aki azt mondta, a közeljövőben minden hazai egyetemen nyitnának egy startup központot, ahol a hallgatókat az önálló vállalkozás indítására ösztönöznék.
Ezekben a központokban nemcsak a vállalkozóvá válás módszertanát, gyakorlati tudnivalóit ismerhetik meg a diákok, hanem mentorhálózatot is mögéjük teszünk, többek között pénzügyi, szabadalmi és eszközfejlesztési segítséggel – tette hozzá Birkner.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.