szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hamisan tanúzhatott a nő, akinek a vallomása miatt akarta annak idején megszüntetni a nyomozást az ügyészség a lúgos orvos ellen. A titkárnő alibit igazolt a később elítélt orvosnak.

Bár a lúgos orvos áldozata és ügyvédje már a nyomozás lezárása után jelezte, hogy a gyanúsított Bene Krisztián titkárnője és a kórház ápolási igazgatójának titkárnője sem mondott igazat az ügyben, hivatalból egyetlen hatóság sem tett feljelentést, ráadásul az ügyészség ráadásul annak idején többek között a két nő vallomása miatt akarta megszüntetni a nyomozást – írta az Index. A Fővárosi Ügyészség csak idén januárban emelt vádat hamis tanúzás miatt a Benének alibit igazoló nő ellen. A másik titkárnőt megrovásban részesítették.

A két titkárnőt 2015-ben a lúgos támadás áldozata, Renner Erika és jogi képviselője azután jelentette fel, hogy az iratismertetésen elolvasták a vallomásokat.

A két titkárnőt a rendőrök hallgatták ki a támadás után, és arról is kérdezték őket, hogy mikor látták először Bene Krisztiánt a kórház épületében a támadás reggelén. Ez azért volt fontos kérdés, mert a támadás reggel háromnegyed nyolckor történt a nő San Marco utcai lakásában. Bene titkárnője azt állította a nyomozóknak, hogy a kórházigazgató akkor már bent volt a munkahelyén.

"2013. március 12-én 8 óra 30 körül érkezett meg a munkahelyére, ekkor a nyitott ajtón keresztül nem látta dr. Bene Krisztiánt, vele aznap 8 óra 45 perc körüli időpontban találkozott először" – mondta a rendőröknek K. Éva Etelka.

A másik titkárnő, P. Magdolna a rendőröknek azt állította, hogy Benével aznap csak „fél 11 körül, az osztályvezetői értekezlet előtt találkozott”. A nő aztán K. Éva Etelka kérésére két nappal a támadás után egy nyilatkozatot küldött az orvos akkori ügyvédjének, Bánáti Jánosnak, melyben arról írt, igazolja, hogy a kórház főigazgatója, Bene Krisztián 2013. március 12-én 8 óra 30 és 8 óra 45 perc között itt [a kórházban] tartózkodott.

A nyomozók 2014. november 17-én újra kihallgatták P. Magdolnát, akit ekkor többször is figyelmeztettek a hamis tanúzás következményeire. A titkárnő ezután elismerte, hogy "Éva mondta nekem, írjak egy ilyen nyilatkozatot".

Rab Ferenc, a Fővárosi Főügyészség helyettes-szóvivője a lapnak azt mondta, azért tartottak eddig a hamis tanúzás miatt indított büntetőügyek,

mert meg kellett várni, hogy az alapügyben jogerős ítélet szülessen, az pedig 5 évig húzódott.

Az ítélet szerint Bene Krisztián elkábította volt barátnőjét, majd lúgot öntött az altestére, maradandó, életveszélyes sérüléseket okozva. A másodfokon kiszabott kilenc év helyett tizenegy év szabadságvesztésre ítélte, és végleg eltiltotta orvosi hivatása gyakorlásától Bene Krisztiánt a Kúria jogerős, harmadfokú ítéletében. Bene később alkotmányjogi panaszt nyújtott be. Az orvos áldozatának közben ismét bizonyítania kell az állításait.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!