Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Az ezres listára nyolc magyarországi felsőoktatási intézmény került fel.
Közzétette a világ legjobb egyetemeinek friss listáját a neves felsőoktatási tevékenységeket minősítő cég, a brit Quacquarelli Symonds (QS).
Az összeállításban 93 ország 1000 intézménye szerepel, közöttük nyolc magyar, igaz, egyikük sem tudott a legjobb 500-ba bekerülni.
A Szegedi Tudomány Egyetem az 501. és 510., a Debreceni Egyetem az 521. és 530., míg az ELTE a 601. és 610. hely közé fért be, a negyedik legjobb magyar felsőoktatási intézmény a Pécsi Tudományegyetem lett (651-700). Négy magyar került be az utolsó kétszáz közé (801-1000), a Műszaki Egyetem, a Corvinus, a Szent István Egyetem és a Miskolci Egyetem.
Összességében legjobb a Massachusettsi Műszaki Egyetem lett, a második helyre a Stanford, míg a harmadikra a Harvard Egyetem került.
A negyedik a kaliforniai Caltech, az ötödik pedig - legjobb nem amerikai egyetemként - az Oxfordi Egyetem lett. A TOP 10-be még három brit egyetem (Cambridge, UCL, Imperial College London), egy svájci (ETH) és még egy amerikai, a Chicagói Egyetem került be.
A magyar egyetemek egyébként a régiós összevetésben sem szerepelnek valami jól. A Vakmajom gyűjtötte ki, hogy a Szegedi Egyetemet többek között négy osztrák és három cseh intézmény is megelőzi, de az ukrán Harkivi Egyetem is jó volt a 477. helyre.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.