Kormányzati hátsó szándék látszik a gazdaságra káros, silány elővásárlási szabálynál
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Súlyosan érint több osztályt is a dolgozók kiesése.
10 orvos és 50 ápoló nem írta alá az új szolgálati jogviszonyról szóló szerződést a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban – írja az Úgytudjuk.hu a forrásaira hivatkozva. A lap szerint egyes osztályokat súlyosan érint a dolgozók távozása, de nincs veszélyben a kórház működése.
Ugyanakkor a portál úgy tudja, hogy a mosonmagyaróvári sürgősségi és fekvőbeteg-ellátás Győrbe kerül az ottani távozások miatt.
A március 1-jén hatályba lépett új jogviszony teljesen átalakítja az egészségügyben dolgozók munkakörülményeit és bérezését. Aki nem vállalja ennek feltételeit, nem írja alá az új szerződését, nem dolgozhat állami vagy önkormányzati fenntartású intézményben.
A kedden közzétett adatok szerint 5500 dolgozó nem kívánt a továbbiakban így dolgozni.
Sok sikert kívánt az országos kórház főigazgató a távozó egészségügyi dolgozóknak
Kisebb városi kórházakban átcsoportosítással biztosítanak majd megfelelő körülményeket. Tatabányán az éjjel nem volt éjszakai műszak a sürgősségi betegellátó osztályon, a Jahn Ferenc Kórházban három belgyógyászati osztály közül csak kettő maradt működőképes, ez utóbbit az intézmény később cáfolta.
(Képünk illusztráció!)
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Ezúttal 2,8-as erősségűt.
Az eddig egyetlen művéről ismert MS mester tucatnyi munkáját mutatja be a Szépművészeti Múzeum.
A színész lesz a következő Nagy Ő.