Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A nemzetközi katonai koalíció kivonulásával és benne a magyar szerepvállalás befejezésével lezárul egy korszak Afganisztánban és a Magyar Honvédség történetében is. Arról, hogy ez mennyiben volt siker és milyen kihívások állnak ezután a magyar haderő előtt, Wagner Péterrel, a Külügyi Intézet vezető kutatójával beszélgettünk a Fülkében.
A 2001 óta változó intenzitással zajló, most már háborúnak nehezen nevezhető afganisztáni állapotok ugyan nem mutatnak túl reményteli képet, de sok minden változott, mióta az al-Kaidát bujtató tálibok hatalmát először megdöntötte az Egyesült Államok vezetésével indult nemzetközi beavatkozás. A tálibok ugyan megint jelentős hatalmat gyakorolnak az országban, ám ez már egy másik tálib vezetés, mint a 20 évvel ezelőtti.
Mit ért el a nemzetközi koalíció, ha végül megint megerősödtek azok, akik ellen harcoltak? Mit könyvelhet el a Magyar Honvédség és mitől lesz ütőképes haderőnk a saját régiónkban is? Wagner Péter szerint semmi sem fekete-fehér, de ha akarjuk, beszélhetünk régiós fegyverkezési versenyről is.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.