Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Kollégájával, Drew Drew Weissman-nal megosztva kapták az elismerést, az mRNS-vakcinák technológiájának alapját megteremtő kutatásaikért.
A Tudomány Oscar-díjának számító Breakthrough-díjjal ismerték el Karikó Katalin munkáját, aki kutatótársával, Drew Weissman-nal megosztva kapta a díjat – írta a Qubit.
A tudományos élet paradigmaváltó kutatásait támogató, évente három kategóriában (matematika, fizika, élettan) átadott elismerést 2012 óta ítélik oda, a díjat a techvilág meghatározói szereplői alapították – például Mark Zuckerberg és Priscilla Chan (Facebook), Sergey Brin (Google), Anne Wojcicki (23andMe) vagy Yuri Milner (Mail.Ru).
A 3 millió dolláros pénzjutalommal járó díj a hivatalos indoklás szerint azért illeti idén Karikót és Weissmant, mert az elmúlt évtizedekben végzett munkájuk hozzájárult annak a technológiának a fejlődéséhez, amellyel a hírvivő RNS-t a sejtekbe lehet juttatni, ezzel kaput nyitva – főként a Pfizer-BioNTech és a Moderna által fejlesztett – Covid–19 vakcinák előtt.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) is közleményben számolt be a díjról, megemlítve, hogy a Breakthrough-díj – magyarra fordítva – az „áttörés díja”. Az eddig elismert személyek közé tartozik például az angol elméleti fizikus, Stephen Hawking, és
a kitüntetettek között a Szegedi Tudományegyetem volt hallgatója, Karikó Katalin lett az első magyar tudós.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.