szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Varga Zoltán a Forbesnak adott nagyinterjút, amelyben a többi között arról beszélt, korábban sokszor és intenzíven érdeklődtek nála a Central Médiacsoport eladásáról.

Pegasus-ügy
Az elmúlt évek legkomolyabb lehallgatási botrányát szellőztette meg egy nemzetközi oknyomozó együttműködés keretében a Direkt36. Mint kiderült, számos országban ismert újságírók, üzletemberek és ügyvédek százainak mobiltelefonjára telepíthették az izraeli NSO Group Pegasus nevű kémszoftverét, amit minden jel szerint a magyar állam is bevethetett. A botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

A fizetős tartalmakról, saját befektetéseiről, és politikai kérdésekről is beszélt a Forbesnak adott interjújában Varga Zoltán, a 24.hu-t is működtető Central Médiacsoport tulajdonosa. Azt mondta, nincs az a pénz, amiért megválna a cégtől. Kitért rá, hogy korábban többször és intenzíven kapott megkereséseket kormányzati oldaltól vagy olyan emberektől, akik a kormányzattal üzletelnek, hogy ajánlatot tegyenek a cégre. Az utóbbi fél évben viszont nem történt ilyen.

Én most már nagyon sok éve mondom, hogy a Central nem eladó. Szerintem ez mostanra már átment”

– fogalmazott Varga a lapnak.

A 36. leggazdagabb magyar arról is beszélt, hogy alig folyik bele a kiadó irányításába. „Bejárok az irodába, és tájékoztatást kapok a folyó ügyekről. Havonta egyszer van egy nagy board meeting, amikor mindenki beszámol, én pedig kérdezek. De az már nincs, hogy nagyon sok megbeszélésen részt kellene vennem a kollégákkal.”

Elmondta azt is, hogy a válság során egyetlen magazint, az Elle-t engedték el, mert tudták, hogy a divatmagazinnal nem lehet pénzt csinálni. Az Elle-t később a Pesti Hírlap kiadója vette át, ami Milkovics Pál érdekeltsége.

Pontosan tudtuk, hogy ha valaki az Elle-t elviszi, az azért van, mert vagy divatőrült, vagy céljai vannak vele, de abból nem lehet pénzt csinálni. Amikor megjelent egy csapat, hogy átvenné, teljesen meglepődtünk. Olyan feltételekkel vállalta be a versenytárs, ami arra utalt, hogy itt valami más van a háttérben.

Arra a kérdésre, hogy ez az állami hátszél-e, Varga azt mondta, számára mindent megmagyaráz, ami az előválasztási kampányban a Pesti Hírlapnál történt.

Milkovics nyáron adta el a Brit Média kiadóvállalat felét a Rogán Antallal jó kapcsolatot ápoló Shabi Michaelinek. Az előválasztás hajrájában a Pesti Hírlap egyértelműen a kormányzatnak előnyös narratívára állt át. Emiatt felmondások is voltak a cégnél.

Varga arról is beszélt, az Index egy nagyon erős brand, de ma már elindultak lefelé. A portálnál „tanultak az Origo példájából, ezért sokkal szoftosabban állnak bele a sztorikba”.

Ám a Pesti Hírlap példája is azt mutatja, hogy amikor kritikus helyzet van, akkor bedobják az atombombát. Ezt a valóban a kritikus helyzetek fogják megmutatni.

Varga Zoltán beszélt arról is, nem kommunikál másképp, mióta megtudta, hogy ellene is bevetették a Pegasus kémszoftvert. Erről azt mondta, „(…) engem már előtte is lehallgattak. Az, hogy a Pegasussal, ezzel az új technológiával, az meglepett. De régebben is kaptam már jelzéseket, saját magam is megnézettem bizonyos rendszereken az eszközeimet, ezért tudtam, hogy lehallgatnak és követnek.”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!